www.trz.cz www.ifktv.cz www.hz.cz www.hcocelari.cz www.trisia.cz 23. ledna 2018 svátek má: KONTAKTY
Další zprávy
marcinko_B.jpg
23.01.2018 14:16:46
HOKEJ Oceláři uplatnili opci na Tomáše Marcinka. Devětadvacetiletý útočník, který byl nominován do slovenské reprezentace pro olympijské hry v Pchjongčchangu, má v nyní v klubu smlouvu do 30. dubna 2019.  ...celý článek
záchranka app B.jpg
23.01.2018 08:24:51
KRAJ - Aplikace Záchranka funguje téměř dva roky a za tak krátkou dobu se jí podařilo dosáhnout výrazných úspěchů. Ve svých chytrých telefonech ji má více než půl milionu uživatelů, na základě volání z aplikace vyjeli záchranáři k 1500 případům, přes aplikaci volá o pomoc zhruba 40 lidí každý den a při jejím použití se podařilo zkrátit dojezdové časy záchranářů.  ...celý článek
elektro - B.jpg
22.01.2018 10:26:41
JABLUNKOV - První nabíjecí stanice „natankuje“ elektromobil také v nejvýchodnějším městě republiky. Takzvaný wallbox je k dispozici na budově Střední odborné školy a Středního odborného učiliště podnikání a služeb v Jablunkově.  ...celý článek
Kultura
15.01.2018 11:19:37
TŘINEC - Poslední lednový den letošního roku se v kulturním centru TRISIA představí jeden z nejvýznamnějších českých orchestrů v čele s Heikem Mathiasem Fösterem.  Představí nejslavnější světové symfonie, a to v provedení ostrém jako břitva. ...celý článek
Právník radí
23.01.2018 08:45:28
Posledním ze způsobu řešení úpadku je oddlužení. Je nyní hojně medializováno jako způsob, jak dostat přemíru dluhů pod kontrolu. Oddlužení má svá specifika, i když po novele insolvenčního zákona se pozice dlužníka poněkud zlepšila. ...celý článek
Anketa
Zpravodajství TŽ-MS
jeřáb B.jpg
17.01.2018 15:33:36
ŽDB Drátovna v Bohumíně dokončila první část modernizace provozu tažírny nepatentovaného drátu. Dceřiná společnost Třineckých železáren kvůli zajištění dalšího rozvoje a zvýšení konkurenceschopnosti firmy před dvěma roky nastartovala projekt modernizace v celkové hodnotě téměř půl miliardy korun. ...celý článek
Inzerce
hifistyl_reklama_2017.gif
03TH01.jpg

Skoro 800 litrů nelegálního alkoholu ve sklepě

alkoholA.jpg
21.12.2017 10:58:24

ČESKÝ TĚŠÍN - Běžná kontrola celníků odhalila před svátky nevídaný úlovek. Ve sklepním prostoru našli 747 litrů alkoholu a dalších 16 v autě. Všechny lahve bez platného kolku. Šlo o různé druhy vodky či rumu.

"Hlídka dohledu nad subjekty prováděla na tržnici v Českém Těšíně rutinní kontrolu zaměřenou na prodej a skladování lihovin a tabákových výrobků. Při monitorování objektu byli spatřeni dva muži, kteří stáli u otevřených dveří sklepního prostoru. Záhy k těmto dveřím začalo couvat osobní vozidlo Škoda Octavia combi černé barvy české imatrikulace. Jakmile posádka vozidla spatřila celníky, okamžitě ujela. Jeden z mužů se snažil uzamknout dveře, ale to se mu nepodařilo," popsala dramatické okamžiky mluvčí Celního úřadu pro Moravskoslezský kraj Pavla Zdobnická.

Členové hlídky přistoupili k mužům, předložili své služební průkazy a oznámili, že jdou provést kontrolu na prodej a skladování lihovin dle zákona o povinném značení lihu a poté vstoupili dovnitř. "Ve sklepě se nacházely kartonové krabice, ve kterých byly uloženy láhve s lihovinami různých značek. Na dotaz, kdo je majitelem předmětného zboží, oba muži odpověděli, že jim to není známo," dodala.

Ostravští celníci napočítali celkem 747 litrů různého alkoholu ve spotřebitelském balení neznačeného kontrolní páskou (Sliber Kreuz Wodka, Frederico rum extra fine, Inlander rum, Helsinki vodka, Spirytus rektyfikowany, Frederik Golden Feinspirit, Napoleon Vieut Fine, Hrušková vodka, Frederik Wodka extra fine, Švestková vodka, Finland vodka of CR).

Další nekolkovaný alkohol čekal na pracovníky ostravského Mobilního dohledu v osobním vozidle. Hlídka prováděla kontrolní činnost na bývalém hraničním přechodu do Polska - v Chotěbuzi. Bylo vytipováno vozidlo Opel Zafira polské imatrikulace, které směřovalo do Polska.

"Řidič byl po statickém zastavení vozidla vyzván k předložení dokladů o registraci dopravního prostředku. Dále byl dotázán, zda převáží vybrané výrobky (výrobky, které podléhají spotřební dani – alkohol, tabákové výrobky, minerální oleje…). Odpověděl, že veze jen nějaké pivo a lihoviny. Následně byl vyzván k otevření zavazadlového prostoru. V něm se nacházely tři bedny piva a dvě černé igelitové tašky s obsahem lihovin," uvedla tisková mluvčí úřadu.

Šlo o šest lahví Spirytus Rektyfikowany 95% obj., čtyři lahve Inlander Rum 80%, šest láhví Napoleon New Vieux Fine 40%, vše v maloobchodním balení jeden litr, neznačený kontrolní páskou.

"Řidič uvedl, že alkohol zakoupil v Českém Těšíně nedaleko mostu Družba u obchodníků z Vietnamu. Zaplatil 266 polských zlotých s vědomím, že jde o neznačený alkohol. Doklad o koupi prodávající nevystavil," upřesnila.

Celníci odebrali vzorky a zaslali je k rozboru do Celně technické laboratoře v Ostravě.

Celní úřad pro Moravskoslezský kraj tak svou činností zabránil daňovému úniku na spotřební dani ve výši 150 000 korun.

Podle mluvčí úřadu došlo k porušení zákonů o spotřebních daních a o povinném značení lihu. Veškerý alkohol byl zajištěn a umístěn ve střeženém skladu celního úřadu. Případ je nadále v šetření.

th