Škola tak navázala na biojarmark, který pořádala až do loňska. „Trochu jsme inovovali. Každopádně i letos jsme k nám pozvali děti z mateřských i základních škol, ale i veřejnost, abychom ukázali, jaké obory se u nás vyučují a co všechno jejich absolventi zvládnou,“ vypráví mi učitelka Radka Mižďáková.
U jednotlivých stánků na vnitřním nádvoří školy jsou vystaveny výpěstky žáků, učitelů, a dokonce i samotného pana ředitele – dýně, česnek, ořechy, jablka, mrkev nebo patizon.
Spoustu zajímavého se zájemci dozvědí na workshopech. Kdo chce, může si vyzkoušet třeba sázení rostlinek. Studenti gastrooborů zase připravili ochutnávku pomazánek, klobás, navařili guláš, připravili jednohubky, napekli chléb a pečivo slané i sladké.
Nejmenší návštěvníky zabavili studenti oboru Aranžér, kteří si s dětmi hráli, kreslili a zapojili je do různých soutěží. Zájemci si mohli zkusit pod dohledem instruktora řídit traktor.
Velký zájem byl zejména mezi menšími dětmi o kotce s králíky a morčaty, kurníky, ale též klece se slepicemi.
„Nově tady máme školní drobnochov, kde se mimo jiné snažíme chovat čistokrevná plemena slepic, například českou slepici zlatě kropenatou, což je původní slepice českých dvorků. Máme celkem sedm plemen slepic, dva druhy kachen – indického běžce a kachnu pižmovou, dvě plemena králíků a křepelky,“ prozradil učitel, z jehož chovu pochází dovezená atrakce – Arnošt, jedna ze dvou ouessantských ovcí, což je nejmenší ovčí plemeno na světě.