Gymnazisté zvládli nejlépe robotiku

Čtveřice studentů Gymnázia Josefa Božka – Jiří Bernatík, Radek Fiedor, Jiří Kabát a Dominik Slováček – převzala minulý týden v prostorách rytířského sálu Frýdeckého zámku ocenění pro nejúspěšnější tým Moravskoslezského kraje za školní rok 2023/2024.

Čtveřice studentů Gymnázia Josefa Božka – Jiří Bernatík, Radek Fiedor, Jiří Kabát a Dominik Slováček – převzala ocenění pro nejúspěšnější tým Moravskoslezského kraje za školní rok 2023/2024. Foto: škola

Zástupci kraje a Frýdku-Místku předali ocenění 23 studentům v kategorii jednotlivců a poté také osmi nejúspěšnějším týmům, mezi nimiž byli také studenti Kvarty A českotěšínského gymnázia. Ocenění si zasloužili za mimořádné úspěchy v robotických soutěžích, ať už mezi týmy základních nebo středních škol.

V regionálních soutěžích VEX IQ Robotics Competition získali dohromady čtyři první místa. Na mistrovství republiky v téže soutěži v disciplíně Teamwork Challenge získali 1. místo a v disciplíně Robot Skills získali bronzovou medaili, a pouze o vlásek jim unikl postup do celosvětového finále.

Loňskou sezonu zakončili 3. místem v mezinárodní soutěži VEX IQ Robotics Competition – Czech Open konané v Praze v disciplíně Robot Skills. Jejich autonomní robot dokonce dosáhl nejlepšího výsledku vůbec.

„Zpestřením loňských soutěží byla pro kluky účast na celorepublikové soutěži středních škol, kde startovali na divokou kartu. V Teamwork Challenge vyhráli cenné 1. místo a v Robot Skills si opět došli pro 3. místo,“ říká třídní učitel Tomáš Zíka.

Astronomie, recitace, matematika

Kromě těchto mimořádných úspěchů dosáhli zmínění studenti výborných výsledků i v individuálních soutěžích různého zaměření. Jiří Bernatík získal 3. místo v krajském kole Astronomické olympiády a pravidelně školu reprezentuje v přírodovědných soutěžích na regionální úrovni. Jiří Kabát každoročně boduje v recitačních soutěžích a umisťuje se na předních místech v regionálních kolech. Získal také 3. místo v mezinárodní soutěži kreativního psaní nebo 5. místo v okresním kole Matematické olympiády. Radek Fiedor vybojoval 2. místo v regionálním kole robotické soutěže RoboSumo.