Lidé zjišťovali, zda jim hrozí mrtvička

Den prevence mozkové mrtvice, který Nemocnice Třinec pořádala minulou středu, měl mezi místními velký ohlas. Ověřit si svůj zdravotní stav, možná rizika i načerpat užitečné informace dorazily stovky návštěvníků, ale i další zdravotníci z nemocnice.

Návštěvníci si mohli nechat vyšetřit krkavice ultrazvukem. Foto: mr

Kdo přišel, mohl si nechat změřit krevní tlak i tep, hladinu cukru v krvi i cholesterol, ale také zkontrolovat ultrazvukem krkavice. Díky speciálnímu vyšetření mohli lidé zjistit, jak jsou na tom s fyzickou kondicí, a také se poradit, jak přestat kouřit.
Třinecká nemocnice nabídla návštěvníkům nejen odborná vyšetření, ale například i nutriční poradenství a ukázky rehabilitačních pomůcek.

„Jsme moc rádi, že lidé přišli, ptali se, zajímali se o své zdraví. Dnes jsme tu nebyli jako odborníci, ale především jako partneři na cestě za zdravějším životem,“ uvedl Martin Čábal, primář neurologického oddělení.

Důraz klade zejména na osvětu o příznacích mozkové mrtvice, které se projevují poklesem koutku úst, poruchou řeči či ochrnutím končetin. Třinecký neurolog také připomněl, že každá vteřina rozhoduje! A v případě podezření na mrtvici je nutné okamžitě volat 155.

Další zprávy z regionu