A jak prázdninová zkouška dopadla? Žáci oboru Mechanik seřizovač Helena Szokalová, Kryštof Elsnic a Rudolf Stahel úspěšně složili certifikát programu SolidWorks. Platnost takto získaného certifikátu je celosvětová a doživotní.
Studenti s osvědčením prokazují své odborné znalosti 3D modelování, koncepčního a trvale udržitelného navrhování v systému SolidWorks, což jim dává konkurenční výhodu na dnešním trhu práce – tedy zásadní předpoklady pro kariéru konstruktéra.
„Zkouška byla hodně náročná, připravovali jsme se na ni minimálně dva roky a trvala 180 minut. Minimální hranice pro zvládnutí testu, který obsahoval 14 otázek, je 70 procent,“ popisovala učitelka odborných předmětů Kateřina Ondraszková, která studentům pomáhala.


Jak dále řekla, test obsahoval vytvoření a úpravy základních modelů a vytvoření dvou sestav podle určitých kritérií. Každý ze studentů měl jiné otázky i jiné modely a sestavy.
Helena Szokalová navštěvuje poslední ročník maturitního oboru Mechanik seřizovač, na škole už vystudovala tříletý obor Obráběč kovů. V druhém ročníku začala navštěvovat kroužek SolidWorks a vypracovala se na skvělou úroveň, jezdí na soutěže modelování ve 3D SolidWorksu.
Kryštof Elsnic ukončil maturitní studium oboru Mechanik seřizovač krásnou tečkou. Při odchodu od zkoušky CSWA s úlevou a velkou radostí v hlase prohlásil: „To bylo snad horší, než celá naše maturita.“
Rudolfovi Stahelovi se podařil test na 100 procent. Během svého studia se nejednou úspěšně účastnil soutěže modelování ve 3D SolidWorksu. Loni ukončil studium oboru Mechanik seřizovač.