Plynojem je odstaven. Hasiči pokračují v měření koncentrací v ovzduší a kontrole.
Příčinu závady zjišťuje odborná firma. V ranních hodinách bude zahájena opravu.
Obyvatelům města nehrozí žádné nebezpečí.
Aktualizováno 24. 11. v 6.47 hodin
Na místo bylo vysláno osm jednotek hasičů – jako první podniková jednotka z Třineckých železáren, následně hasiči ze stanic HZS Moravskoslezského kraje v Třinci, Frýdku-Místku, Českém Těšíně a Ostravě-Zábřehu, spolu s nimi dobrovolné jednotky obcí Bystřice, Frýdek a Třinec-Guty.
„Hasiči po příjezdu na místo a po provedení průzkumu postupovali podle havarijní karty zpracované na tento typ události. Havarijní karta popisuje jednotlivé činnosti všech zapojených subjektů – od provozovatele až po jednotlivé složky integrovaného záchranného systému,“ řekl mluvčí hasičů Jakub Kozák.
Ve spolupráci Policií ČR a Městskou policií Třinec bylo uzavřeno okolí vodojemu v okruhu o průměru přibližně dva kilometry, obyvatelé byli varováni sirénami s varovným signálem „chemická havárie“.
Operační středisko zároveň podle postupů v havarijní kartě informovalo jak představitele města, tak pověřené osoby z přilehlých obchodů či sportovních zařízení. Na blízké železniční trati byla zastavena doprava.
„V průběhu celého zásahu nebyly v zóně ohrožení ani v dalších vytipovaných lokalitách naměřeny nebezpečné koncentrace plynu, lidem nehrozilo nebezpečí. Okolo dvaadvacáté hodiny byl únik plynu zastaven,“ dodal mluvčí.
Zasahující hasiči prováděli ještě další hodinu monitoring ovzduší v oblasti, do průzkumu se zapojilo několik samostatných skupin s detektory. Signál sirén informující o ukončení chemické havárie zazněl krátce před večerní půl jedenáctou.