Zabývali se jí na svém posledním zasedání zastupitelé a ještě tento měsíc se se znepokojenými občany z lokality sejdou. Častěji tu také posílají strážníky.
„Bezdomovci nás trápí především od jara do podzimu, kdy je teplé počasí. V sousedství máme i azylový dům Slezské diakonie, kde se přirozeně rovněž soustředí,“ naznačila Iva Lupková, která žije hned vedle azylového domu. Jeho služeb však mohou využít jen ti bezdomovci, kteří jsou střízliví, což je některým zcela cizí.
„Navíc se mi zdá, že omladili. Staří už většinou večer spali, ale mladí vydrží déle. A kravál bývá i v nočních hodinách. Hlavně jejich slovník je hrozný, děti mají strach chodit tímto místem domů,“ pokračovala Lupková. Její sousedka v polovině září začala sbírat podpisy pod petici, aby na problém upozornila. Během necelých dvou týdnů ji podepsalo 126 obyvatel postižené městské části.
„Vím, že problémem je sousední hranice a výskyt lidí bez domova i z Polska. Nastudovala jsem si dotační programy týkající se této záležitosti. Chceme situaci řešit společně s městem, ale zatím k nějakému jednání nedošlo,“ pověděla autorka petice Kateřina Přikrylová.
V čem se obě ženy z problematické lokality shodly, je větší aktivita městských strážníků v Tovární ulici s příchodem jejich nového ředitele Martina Látky.
Více se dočtete v dnešním vydání Třineckého hutníku.