Lékařka získala ocenění za přínos rehabilitaci

Primářka rehabilitačního oddělení a předsedkyně představenstva nemocnice AGEL Český Těšín Barbora Zbránková je nejlepší lékařkou v nemocnicích a poliklinikách skupiny AGEL v České republice. Vedení skupiny AGEL se rozhodlo ocenit českotěšínskou lékařku pro její výjimečné vedení rehabilitačního oddělení a ambulancí. Během letošního 17. ročníku Sympozia AGEL pak Barbora Zbránková převzala ocenění ve formě sošky Zlatý Aeskulap.

MUDr. Barbora Zbránková (vlevo), primářka rehabilitačního oddělení Nemocnice AGEL Český Těšín získala za přínos rehabilitaci ocenění Aeskulap. Foto: AGEL

Oceněná lékařka je známá svou schopností naslouchat a porozumět potřebám pacientů, což ji činí oblíbenou mezi těmi, které léčí.

„Kromě toho si personál velmi cení jejího inspirujícího a motivujícího přístupu, který podporuje kolektiv k dosažení nejlepších výsledků,“ uvedla během slavnostního večera místopředsedkyně představenstva společnosti AGEL Marie Marsová.
Barbora Zbránková komentovala své ocenění slovy zpěváka Karla Gotta: „Opravdu jsem to nečekala. Ocenění jsem nedostala sama za sebe. Za svou profesní cestu jsem potkala spoustu skvělých lidí – jak v Nemocnici Český Těšín, tak v AGELu, za což jsem velmi vděčná,“ doplnila.

Jako mladá lékařka pracovala Barbora Zbránková v Nemocnici Český Těšín, FN Olomouc a pak 17 let strávila v Nemocnici Třinec na Sosně jako lékařka neurologického a rehabilitačního oddělení. V roce 2003 nastoupila jako primářka rehabilitace v Českém Těšíně, a o čtyři roky později se navíc stala předsedkyni představenstva.

Primářka Zbránková založila lůžkové rehabilitační oddělení v českotěšínské nemocnici v červenci 2003 a od té doby si vybudovala vynikající pověst. Za 20 let jejíma rukama prošly tisíce pacientů, ale na jeden těžší případ myslí neustále. Před několika roky přišel pacient po náročném výkonu v Kardiocentru v Třinci-Podlesí, přičemž muž přestal chodit, byl celkově velmi zesláblý a v tomto stavu začal s rehabilitací v českotěšínské nemocnici.

„Protože pán byl velmi urputný a snaživý, tak se po týdnech rehabilitace postavil na nohy. Nakonec přešel chodbu lůžkové rehabilitace, která má 80 metrů. Tento pacient ji pojmenoval jako Chodbu víry a naděje, a ten kdo ji ujde, se může bez obav vrátit do domácího prostředí,“ sdělila Barbora Zbránková.

Rehabilitace je podle ní krásný obor, který dává naději v to, že když pacient k rehabilitaci přistupuje aktivně, tak má šanci, že se s pomocí týmu fyzioterapeutů, lékařů i ošetřovatelského personálu jeho stav podstatně zlepší.

Další zprávy z regionu