Benefiční akce v Jablunkově patřily městu Tjačiv

Mariánské náměstí v Jablunkově patřilo v sobotu odpoledne benefičnímu koncertu pro Ukrajinu. O den dříve uspořádali charitativní akci i ve zdejším Rokáči. Výtěžek z obou beneficí je určen partnerskému městu Tjačiv a Ukrajině, která musí čelit nesmyslné ruské agresi.

Jablunkovské náměstí v sobotu odpoledne. Foto: PM

Na pódiu vystoupily místní kapely, soubory a sbory. Konkrétně se představila Jablunkovanka, Parafialny Chór Kościelny, Idared, Lipka, žáci ZUŠ, Gorol, Blaf a Bidon. A všichni bez nároku na honorář.

Velitel jablunkovských hasičů David Sadowski příchozím řekl, co už bylo na Ukrajinu odesláno a jakým způsobem i nadále lze pomáhat. Příklad konkrétní pomoci nastínil také ředitel firmy Netis Robert Cieślar, který poskytl se svou rodinou střechu nad hlavou potřebným z Ukrajiny. „Velice emotivní bylo vystoupení paní Světlany, která společně s dcerou a vnukem pobývá na Jablunkovsku,“ řekla ředitelka JACKi Gabriela Niedoba. Právě JACKi koncert spolupořádalo ve spolupráci s Charitou Jablunkov a městem Jablunkov.

Během sobotního odpoledne a podvečera se vybralo přes 80 tisíc korun. Na místě byly rovněž k zakoupení obrázky dětí, které vznikly v rámci výtvarné výchovy v jablunkovské ZUŠ. Výtěžek z prodeje (přibližně 4 000 korun) byl rovněž věnován Tjačivu.

Na Mariánském náměstí došlo i k oficiálnímu předání částky, která se vybrala na páteční akci v Rokáči. Darovací šek v hodnotě přes 20 tisíc korun převzal starosta Jablunkova Jiří Hamrozi.

V Rokáči se kromě koncertu uskutečnil i charitativní market, kdy každý mohl donést jakékoli oblečení či doplňky, které si mohl kdokoli z příchozích koupit za předem domluvené ceny.

Další zprávy z regionu