Galerii ozdobily fotografie žen

Výstava s názvem Žena, město, emoce je k vidění v českotěšínské galerii Most sídlící v prostorách TIC. Na uměleckých fotografiích je zachyceno 12 žen z Českého Těšína a Těšína. V pátek proběhlo tvůrčí art setkání.

Setkání v galerii Most v Českém Těšíně. Foto: tm

„Chtěli jsme představit 12 žen z obou měst, se kterými spolupracujeme a které přinášejí oběma městům určité hodnoty. Něco tvoří, pracují v kultuře, ale i byznysu a na volné noze,“ nastínila jedna z pořadatelek Petra Slováček Rypienová ze spolku Člověk na hranici. Výstava ukazuje nejen krásu žen, ale i spojení s krásou květin. Návštěvník při pohledu na fotografii mnohdy netuší, kdo je na snímku, protože ženy mají tváře zakryty květinami, které si samy vybraly. „Inspiraci jsme čerpali na sociálních sítích, kde se už něco dříve objevilo, například na Instagramu. Ženě není vidět do tváře, je to určitá hádanka. Nechtěli jsme ukázat jen ženy na nějakých fotkách, ale právě ve spojení s květinami a ještě hashtagy, tedy tím, co je nejlépe charakterizuje a vystihuje,“ pokračovala Slováček Rypienová.

„Díky květinářství v Těšíně si každá z žen mohla vybrat květinu či kytici, která se ji nejvíce líbí. Jako je každá žena jiná, je i každá květina jiná,“ doplnila další z organizátorek Magdalena Peč. Ovšem součástí výstavy jsou i fotografie ze zákulisí výstavy, které jsou promítány na obrazovce. Zde návštěvník může pohlédnout ženám do tváře.

„Připravili jsme pětidenní program zaměřený na menší skupiny lidí, netradiční místa i aktivity. Jednalo se o komorní setkání na české i polské straně, a my jako organizátoři jsme s účastí spokojení,“ uzavřela Slováček Rypienová.

Další zprávy z regionu