Jablunkovský Rokáč v létě sází na venkovní akce

Kulturní život v jablunkovském Rokáči se pozvolna rozjíždí k normálu. Letní program je kvůli daným omezením směřován do venkovní části, zároveň se pilně pracuje na zajištění koncertů pro následující měsíce.

Jazzový večer u jablunkovského Rokáče. Foto: Rokáč

„Jsme rádi, že jsme po dlouhé době, kdy život v klubu téměř ustál, opět mohli otevřít pro veřejnost. Jakmile mohly otevřít zahrádky u restaurací, začali jsme fungovat i my,“ nastínila Naďa Slowiková z Rokáče, podle které musí nadále dodržovat platná omezení – hlavně ve vnitřních prostorách. Proto pořádají venkovní akce, nedávno například hostili jazzový večer. „Tyto akce cílíme pro celé rodiny, z toho důvodu například finišujeme s dokončením velkého dětského hřiště,“ pokračovala Slowiková.

Ale v plánu jsou i větší koncerty. „Velkým úspěchem našeho marketingu je koncert polské legendární kapely Vader, který se uskuteční 22. srpna. Tato skupina funguje již delší dobu a za zmínku stojí, že byla předskokanem před koncertem Metallicy,“ řekla Slowiková.

Týden nato, 28. srpna, pořádá Rokáč už čtvrtý ročník festivalu nazvaného Folk&Roll. Folklorní soubory vystoupí venku u Rokáče. Představí se místní dobový folklor, ale aby byla dokončena myšlenka celé akce – což je propojení folkloru s moderní hudbou, budeme chtít i uspořádat koncert uvnitř klubu, a to v tvrdším stylu,“ předeslala Naďa Slowiková.

Další zprávy z regionu