Kultura se stěhuje pod střechu

S blížícím se podzimem se bystřické kulturní akce začnou pomalu stěhovat do vnitřních prostor. Vernisáž výstavy fotografií Lukáše Zabystrzana v MUZ-ICu nese název To Nej/Naj.

V MUZ-ICu je i stálá expozice. Foto: tm

Lidé na ní uvidí snímky z okolí Bystřice, přičemž některá místa jsou i součástí stejně nazvané hry, ve které je lidé navštěvují osobně. Vernisáž se uskuteční 13. září v 17.05 hodin.

„Na talk show Zbigniewa Czendlika pojmenovanou Postel, hospoda, kostel mohou zájemci přijít 22. září v 18.05 hodin. Setkání má podtitul Na prvním místě člověk, pak farář,“ řekl Jan Michalik z MUZ-ICu.

Letošní závěrečná akce z cyklu vycházek, při kterých lidé objevovali zajímavá přírodní zákoutí Bystřice, se uskuteční 29. září, přičemž sraz bude v 16.05 hodin u MUZ-ICu. Tentokrát bude cílem biotop Kamenné, kde čeká účastníky překvapení. O procházky byl zájem, proto pořadatelé chtějí v podobných cyklech pokračovat.

Sezonu odstartovali i v bystřickém kině, kde je nově posilou Renata Macková. Nejbližším promítaným filmem bude 10. září v 19.05 hodin dobrodružná komedie Ztracené město. Vstupné pro letošní sezonu zůstává zachováno a činí 50 korun. V novém hávu jsou plakátky na kino, které v grafice podtrhují atmosféru jedinečného historického sálu kina.

Mezi veřejností si našla oblibu hra nazvaná To Nej/Naj, kdy lidé navštěvují dopředu daná místa v obci. V MUZ-ICu se rozhodli protáhnout ji až do konce roku, aby se mohly zapojit i děti a chodit tam v rámci školní výuky. V nabídnutém terénu se dá dobře pohybovat jak v létě, tak v zimě.

Další zprávy z regionu