Na vystoupení Věry Martinové se v Návsí půjde zdarma

Koncert Věry Martinové chystají v obecním areálu v Návsí na 27. července. Zastupitelé na svém červnovém jednání probírali, zda vybírat, a když tak v jaké výši, vstupné.

Lidé mohou do Návsí dorazit na koncert Věry Martinové. Ilustrační foto: archiv th

Vedení obce nejde v tomto případě o výdělek, koncertní vystoupení je připravené plně hradit ze svého rozpočtu. „Spíše jde o organizační záležitost, abychom předešli případným problémům, pokud by o koncert byl zvýšený zájem,“ nastínil zastupitelům místostarosta Návsí Marian Waszut. Podle něj je kapacita areálu na toto vystoupení zhruba 500 návštěvníků. „Pokud uděláme předprodej, třeba za 50 korun, budeme předem vědět, kolik lidí již má vstupenky, a podle toho třeba zvýšit propagaci, nebo naopak ostatní lidi informovat, že je vyprodáno,“ pokračoval místostarosta, který si nedokáže představit, že by před samotným začátkem koncertu nebyli někteří zájemci vpuštěni, protože nemají vstupenky a kapacita areálu je plná.

„Přikláním se k tomu, abychom nevybírali vstupné a každý ať si přijde. Ono se to pak může obrátit proti nám – někdo řekne, že zaplatil vstupné a špatně vidí či slyší,“ řekl radní Vladimír Šnajdr.

Dalším argumentem zastupitelů, proč nevybírat vstupné, je termín koncertu – lidé budou na dovolených, navíc letních akcí je v regionu v té době více. „Budeme rádi, když přijde alespoň dvě stě lidí,“ zaznělo z pléna. Tím bylo de facto rozhodnuto. Představitelé obce odhlasovali, že na koncert Věry Martinové bude vstup zdarma.

Další zprávy z regionu