Snímky přírody dominují výstavě v Dolní Lomné

Zajímavou výstavu můžete spatřit v Dolní Lomné. Expozice v dolnolomňanské hospůdce Doma mají totiž svá pevná pravidla. Musí se vztahovat k přírodě, životu v horách nebo lidem.

Expozice je postavena na přírodě. Foto: pořadatelé

„Tyto výstavy se hodí nejen do prostoru hospůdky, ale zapadají i celkově do Dolní Lomné. Samozřejmě snímky či malby nemusí být pořízeny zde či v okolí, klidně může jít o tvorbu například ze Šumavy,“ vysvětlil spolumajitel hospůdky Vlastimil Kaniok. Do 22. února zde mohou návštěvníci spatřit snímky Richarda Rusnoka z Fotoklubu Jablunkov, na kterých zachytil přírodu. „Každý den přináší spoustu jedinečných okamžiků, situací a obrazů, a proto by byla velká škoda nepokusit se o jejich zvěčnění. A pokud se navíc najde někdo, kterého pohled na některou z mých fotografií potěší, zvedne mu náladu anebo ho přinutí k zamyšlení, pak vím, že to zvěčnění mělo smysl,“ napsal k výstavě Rusnok.

Jedná se o 11. výstavu, kterou v hospůdce pořádají. První se konala v červnu 2016. „Výstavy v hospodách nebo například nádražích mají své kouzlo. Do galerií chodí většinou jen fandové umění. Naopak do hospody či nádraží chodí mnoho lidí, kteří, když už tam jsou, si vystavené exponáty prohlédnou,“ vysvětlil Kaniok a zároveň dodal, jakou další expozici chystá. Konkrétně v pátek 22. února bude vernisáž nové výstavy. Své malby představí akademický malíř Roman Hudziec. Jedná se o část jeho tvorby, ve které zachycuje jedinečnou atmosféru přírodního útvaru – pralesa Mionší. Proto má povolen vstup do pralesa, ve kterém hlavně kreslí, ale zároveň i fotografuje. Snímky pořizuje proto, aby je následně mohl použít ve své tvorbě. „Jen pro zajímavost, Hudziec například maluje i pozadí některých expozic pražské zoologické zahrady,“ řekl na závěr Kaniok.

Další zprávy z regionu