V Bystřici střídají koncerty s letním kinem

Areál před bystřickým bazénem žije v létě naplno. Na programu jsou nejen koncertní vystoupení, ale také oblíbené letní kino.

Sérii letních koncertů zahájili Poutníci. Foto: MUZ-IC

Plán je naprosto jednoduchý – jeden týden letní kino, druhý týden koncert. „Letnímu kinu jsme vyhradili pátky se začátkem ve 21 hodin. Pokud bude počasí proti, film promítneme v kině. Snímky jsme se snažili vybírat tak, aby byly vhodné pro celé rodiny,“ řekla Klára Janáčová z bystřického MUZ-ICu, který je společně s obcí pořadatelem připraveného prázdninového programu.

Co se letního kina týče, vsadili v Bystřici na vlastní zařízení. „Zakoupili jsme promítací aparaturu včetně plátna, abychom si vše nemuseli půjčovat. Tím nejsme závislí na ostatních,“ dodala Janáčová.

Série letních koncertů se jmenuje Na cestě a pořadatelé vše pojali jako cestu skrz hudebními žánry. „Věříme, že každý si v nabídce najde to své. Hudební produkci budou patřit středy v týdnech, kdy nebudeme promítat letní kino. Začínáme vždy v 18 hodin. Program koncertů, ale i letního kina a další podrobnosti lidé naleznou na našem facebooku,“ doporučuje Janáčová.

Další zprávy z regionu