Atleti zažívají titulový rok, množí se pochvaly ze svazu

Třinecký atletický oddíl získal na dorosteneckém a juniorském mistrovství ČR čtyři tituly. Navázali na nedávný domácí šampionát do 22 let, odkud přivezli pět medailí a tři tituly. Skvělých výsledků si všimli lidé z Českého atletického svazu.

Hana Bruková překvapila titulem v hodu kladivem. Foto: archiv oddílu

„Množí se jejich pochvalné hlasy a gratulace. Jsem rád, že je o třinecké atletice slyšet,“ uvedl předseda oddílu Stanislav Sajdok mladší. „Jsou to výsledky naší společné několikaleté práce a také odměna pro trenéry, závodníky a TJ TŽ Třinec. Velký podíl na úspěších má i spolupráce s DDM Jablunkov. Skupina 1.Běžecký Jablunkov a Kamil Lubojacki pravidelně vychovávají medailisty z MČR. Chlebiková, Chrascina a sourozenci Sasynovi jsou letošními mistry a jasným důkazem o skvělé práci této skupiny,“ podotkl.

„Jsem rád, že je o třinecké atletice slyšet.“ Předseda atletického oddílu Stanislav Sajdok mladší

Největším překvapením třineckého týmu na MČR byl výkon Hany Brukové, která triumfovala mezi dorostenkami v hodu kladivem výkonem 49,42 metru. „Do finále postoupila z posledního osmého místa a zřejmě z ní spadla nervozita. Zlatý hod předvedla v páté sérii a osobní rekord si vylepšila o metr a půl,“ chválil Sajdok svěřenkyni Emilie Szmekové.

Úchvatný výkon podala také Bára Sajdoková. Ve výšce překonala 186 centimetru a triumfovala mezi juniorkami. „To je špičkový výkon, patřila by k nejlepším i v ženách. Vytvořila si tím také nový osobní rekord a ve světových tabulkách své kategorie je na děleném čtvrtém místě. A to ještě 190 shodila velmi těsně. To má pro mě velkou hodnotu. Ochutnala si tu výšku a ví, že na ni má. Je to velký příslib směrem k mistrovství Evropy do 19 let. Hodně pokusů měla pěkných a tím na výšce 182 by na sto procent překonala i 190. Hodně mě překvapila,“ pokračoval.

František Buba si z trojskokanského sektoru odnesl v juniorech zlato s výkonem 14,58 metru hned z první série. „Umí více, pomýšleli jsme i na limit na ME do 19 let (15,4m). Před dvěma týdny skočil na MČR do 22 let 15,17, ale teď výkon komplikoval vítr a nebylo tak jednoduché trefit odraz. Určitě měl ale navíc,“ zhodnotil zlatý výkon Buby.

Karolína Sasynová vyhrála mezi dorostenkami běh na 1500 metrů stylem start-cíl v čase 4:43.42. Druhá v pořadí zaostala o sedm sekund. „To je nějakých třicet čtyřicet metrů, počínala si suverénně. A to ještě umí běhat tuhle trať o deset sekund rychleji, ale soupeřky ji nedonutily k výkonu na krev,“ dodal.

Triumfoval také třinecký odchovanec René Sasyn, který momentálně závodí v barvách Dukly Praha. Na pětce zaběhl nejlepší letošní výkon v ČR mezi juniory (15:00.07).

Výsledky třineckých atletů na MČR

Titul: Hana Bruková (hod kladivem – 49,42 m, dorostenka), Karolína Sasynová (běh 1500 metrů – 4:43.42, dorostenka), Bára Sajdoková (výška – 186 cm, juniorka), František Buba (trojskok – 14,58 m, junior)
Stříbro: Bára Sajdoková (trojskok – 12,33 m)
4. místo: Filip Wojnar (400 m – 49.18, v rozběhu 49.00, junior)
6. místa: Klára Teofilová (trojskok – 11,66 m, juniorka), Jakub Zawada (trojskok – 12,93 m, dorostenec)
7. místo: Agnieszka Kiedroň (tyč – 289 cm, juniorka)
11. místo: Josef Jan Csikán (tyč – 374 cm, junior)
12. místo: David Ladomirjak (hod kladivem – 38,95 m, junior)
14. místo: Ondřej Jakubík (trojskok – 12,06 m, dorostenec)

 

Další zprávy z regionu