Bystřice schytala pětku, nedařilo se ani ostatním

Fotbalisté Bystřice ztratili poprvé body až v osmém kole, ve kterém podlehli ve Starém Městě 2:5. Nedařilo se většině týmů z regionu – prohrály Smilovice, Hnojník, Nýdek, Mosty, Vendryně i Český Těšín.

Po centru Tomáše Martynka (u míče) vstřelil Jablunkov vítězný gól v Dobraticích. Archivní foto: Roman Baselides

Bystřice inkasovala v předchozích sedmi zápasech jen šest branek, ale Staré Město našlo recept na její obranu, kterou překonalo v rozmezí 40. až 63. minuty čtyřikrát a vedlo 4:0. „Po půl hodině hry jsme mohli vést 4:0, ale nedali jsme jasné tutovky a pak to šlo s námi z kopce,“ reagoval hráč Bystřice Ondřej Kreželok.

Stejným výsledkem 2:5 prohrál i Hnojník v Sedlišti. „Děláme individuální chyby, za které platíme. Druhý poločas jsme odehráli hodně špatně,“ posteskl si trenér Hnojníku Alois Mikunda.

„Po půl hodině hry jsme mohli vést 4:0, ale nedali jsme jasné tutovky a pak to šlo s námi z kopce.“ Hráč Bystřice Ondřej Kreželok

Vendryně doplatila v Záblatí na špatný začátek. Po osmi minutách nabrala ztrátu 0:3 a prohrála 3:4. „Zvlášť na úvod zápasu jsme se chtěli soustředit a nedokážu najít slova k tomu, co se stalo. Absolutní výpadek. Při vší úctě k soupeři to byl zápas, ze kterého jsme měli vyjít s tříbodovým ziskem, ovšem za ten začátek jsme si to snad ani nezasloužili. Kluci makali, dřeli, bojovali, ale 0:3 se už dohání těžko,“ uvedl vedoucí Vendryně Lukáš Martynek.

Oba týmy dohrávaly od 66. minuty o deseti. „Soupeř držel našeho hráče dobrých pět metrů, tahal ho za dres a snažil se ho všemi možnými způsoby zastavit. Náš hráč se ohnal loktem a už se to strkalo,“ vysvětlil Martynek. Více prostoru na hřišti využila Vendryně, ale gólem v závěru jen snížila na konečných 3:4.

Mosty u Jablunkova prohrály s Petrovicemi 0:1. V zápase jim chyběl kanonýr Lýsek i trochu střeleckého štěstí, protože v první půli dvakrát trefily břevno. „Kluci makali, všichni chtěli vyhrát. Šance jsme si vytvářeli, jen v prvním poločase jsme mohli dát čtyři branky. Závěr už byl takový upracovaný. Ale zasloužili jsme si lepší výsledek,“ reagoval trenér Mostů Kamil Bula.

Smilovice měly zase problém se standardkami. V Lučině z nich inkasovaly všechny branky a prohrály 1:3. „Nestalo se nám to poprvé. Opět jsme se při bránění standardních situací dopouštěli hrubých chyb, schází nám nějaký vyšší hráč. V prvním poločase jsme byli lepším týmem, ale ve druhém nám domácí dvěma slepenými góly odskočili, a to rozhodlo,“ řekl trenér Smilovic Pavel Smatana.

Český Těšín nepotvrdil v Oldřišově roli favorita, vypracoval si minimum šancí a prohrál 0:1. Trenér Ľubomír Luhový přiznal, že si za odvedený výkon i přístup nezasloužili, aby bodovali. Nýdek jel na hřiště lídra I.B třídy ve slušné formě, Dolní Lutyně ale dominovala a zvítězila 6:2. „S mužstvem jako Lutyně se aktuálně nemůžeme srovnávat, zaslouženě jsou první v tabulce a prostě byli lepší,“ konstatoval jeden z tahounů Nýdku Pavel Mazurek.

Vyhrály jen týmy Oldřichovic a Jablunkova
Oldřichovice udolaly Petrovice 2:1. „Vydřená, ale zasloužená výhra. Soupeř měl jen jednu šanci a tu proměnil. My jsme si toho vypracovali mnohem více,“ řekl trenér Oldřichovic Miloš Koloničný, kterého čeká tuto neděli v Nýdku od 15.00 specifický zápas. „Trénoval jsem tam, vím, že zápas berou jako zápas podzimu. Bude to zajímavé,“ usmál se.

Jablunkov zaskočil Dobratice, kde vyhrál 2:1. Sice nezachytil nástup, ale jako by ho inkasovaný gól probral. Na přelomu první a druhé půle otočil skóre trefami hlavou. „Za stavu 2:1 jsme pak měli asi sedm osm přečíslení, ale řešili jsme je katastrofálně, a tak jsme se třepali o výhru až do konce. Domácí hrozili hlavně ze standardek, kopali jich hodně, ale ubránili jsme se,“ uvedl trenér Jablunkova Stanislav Kluz.

KRAJSKÝ PŘEBOR

Oldřišov – Český Těšín 1:0 (1:0)
Gól: 43. Dřizgevič
Český Těšín: Pecha – Martinek, Sostřonek, Matuszek, Šiška – Michalisko, J. Zogata, Krucina, Malyjurek (75. Kotas) – Vlachovič, Folwarzcny. Trenér: Luhový.

I.A TŘÍDA

Staré Město – Bystřice 5:2 (1:0)

Góly: 40. Papaj, 47. Němec, 60. Štěrba, 63. Sládeček, 83. Glembek – 65. Pěla, 68. Krezelok. ČK: 87. Králíček (Bystřice)
Bystřice: Galusik – M. Teofil, Krezelok, Martinčík, J. Rusz – Zoubek (78. Fober), Buryan, Pěla, Králíček – T. Kisza (71. Staniek), Liberda. Trenér: Černek

Dobratice – Jablunkov 1:2 (1:1)
Góly: 34. Causidis – 44. Hupka, 55. R. Szotkowski
Jablunkov: Bruk – Bulawa (10. Puczok), M. Hudzieczek, M. Cienciala, Świerciek – T. Martynek (62. Michálek), Hupka, Lachowicz (79. Pustka), Hupka, R. Szotkowski – T. Nieslaník, Raszka (90. Petružálek). Trenér: S. Kluz

Lučina – Smilovice 3:1 (1:1)
Góly: 21. a 50. Kohut, 56. Myšinský – 31. Dytko
Smilovice: Bašanda – Roman Barteczek, Kocur, Balvar, Kohut – Opluštil, Radek Barteczek, R. Cienciala (68. Míra) – Baron, Dytko – Przyczko. Trenér: Smatana

I.B TŘÍDA

Sedliště – Hnojník 5:2 (2:2)
Góly: 32. a 55. Vlček, 80. a 88. Hammer, 5. Mojžíšek – 29. a 40. K. Maceček
Hnojník: M. Klus – T. Jantoš, Bauman, Oborný, Moškoř – Brzuchanski, Minář (81. V. Svoboda), Kozel, A. Maceček (61. Franek) – K. Maceček, Gańczarczyk. Trenér: Mikunda

Záblatí – Vendryně 4:3 (3:1)
Góly: 5. a 8. L. Pilch, 7. a 60. Šindler – 16. a 54. Guznar, 90. V. Lasota. ČK: 66. L. Svoboda – 66. M. Hulboj
Vendryně: Kolarczyk – Przywara, Benjamin Hulboj (41. Palik), O. Polák, Szymczyk (60. V. Lasota) – Gurecký, Guznar, Divina (39. Mitrenga), Wawrzeczka (75. Ťupa) – M. Hulboj, R. Konderla. Trenér: D. Martynek

Oldřichovice – Inter Petrovice 2:1 (1:1)
Góly: 27. a 57. Walek – 39. Zarzycki
Oldřichovice: Cymorek – Vlachovič, Adámek, Niemiec, J. Cienciala – Janeček, Machala, Hradečný (83. Huťka), Zbončák (90. Plevko) – M. Walek (77. Trombík), A. Kluz (58. R. Kisza). Trenér: Koloničný

Dolní Lutyně – Nýdek 6:2 (3:0)
Góly: 24., 32. a 66. z pen. Havlásek, 12. Novotný, 73. Macháček, 80. Popek – 48. Červeňák, 89. Spratek
Nýdek: J. Kantor – Pyszko (61. Hojdysz), Tlachač (75. Szmek), Hadrava, L. Cienciala – M. Kluz, Spratek, Červeňák, Filipczyk – Mazurek (71. Gajdzica), Příborský. Trenér: Marsín

Mosty u Jablunkova – Lok. Petrovice B 0:1 (0:1)
Gól: 21. Molnári
Mosty u Jablunkova: Kotek – M. Szotkowski, Bažant, Kajzar, Maršálek – Czepczor (53. Lukosz), M. Turek (46. S. Kufa), Jochymek, Šafařík – Kolář, Podeszva (82. O. Szotkowski). Trenér: Bula

VÝSLEDKY V OKRESE: Nošovice – Písek 3:3 (2:2), Hrádek – Baška 2:2 (1:0), Nebory – Bukovec 1:2 (1:1)