Bystřici zradila koncovka, Těšín a Smilovice utržily debakl

Hned šestkrát si v Bystřici bezmála tři sta padesát diváků hluboce povzdechlo. Brankou je fotbalisté v obnovené domácí premiéře v krajském přeboru nepotěšili a s Petrovicemi uhráli bezbrankovou plichtu.

Bystřice trefila v utkání třikrát brankovou konstrukci a zahodila penaltu. Foto: Roman Baselides

Bystřice trefila třikrát brankovou konstrukci, Tomáš Kisza zahodil penaltu. „Po poločase jsme měli vést 4:0, druhá půle už byla slabší. Kiszimu (Kiszovi) jsme nic nevyčítali, penalt jsme tady zazdili už několik. Myslím, že bod je pro nás dobrý, po debaklu (0:6 v Háji ve Slezsku) jsme se potřebovali chytnout,“ řekl útočník Jan Staniek.

„Kiszimu (Kiszovi) jsme nic nevyčítali, penalt jsme tady zazdili už několik.“ Bystřický útočník Jan Staniek

Český Těšín utrpěl v Čeladné debakl 0:5. „Výsledek je krutý,“ uvedl trenér Českého Těšína Ľubomír Luhový. „Soupeř nás předčil v jedné věci, a to v individuálním řešení útočných akcí. Jejich první tři góly vypadaly jak z Ligy mistrů. Nádherné,“ uznal.

Smilovice vstoupily do nového ročníku I. A třídy nelichotivou porážkou 1:6 na hřišti ambiciózní Stonavy. První zápas nevyšel ani Jablunkovu, který prohrál na hřišti Lučiny 1:2.

Sezona se rozjela i v I.B třídě a našim regionálním zástupcům se zalíbil výsledek 4:2. Tímto poměrem ovládly Oldřichovice derby s Vendryní, Hnojník porazil stejným skóre Záblatí a Nýdek uspěl v Raškovicích. V Mostech u Jablunkova došlo v létě ke změně trenéra. Radim Mikulka nahradil Kamila Bulu a musel strávit domácí prohru 1:3 se Staříčí.

Další ohlasy trenérů a hráčů k jednotlivým zápasům včetně statistik najdete v dnešním vydání Třineckého hutníku.