Florbalistky si zahrají republikové finále v Třinci

Florbalu bude patřit v třinecké hale STaRS první květnový víkend. Osm nejlepších druholigových týmů juniorek včetně toho třineckého se utká v republikovém finále, ze kterého vítěz může postoupit do první ligy (nejvyšší soutěž).

Juniorky Fbc Třinec získaly v této sezoně ze všech druholigových skupin nejvíce bodů v základní části a nadstavbě. Foto: Jan Komár

„Uhráli jsme ze všech druholigových skupin nejvíce bodů v základní části a nadstavbě, a tím jsme získali právo hostit republikové finále. Už loni jsme v něm byli druzí a mohli jsme se přihlásit do nejvyšší soutěže, ale odmítli jsme to,“ uvedl trenér juniorek Jiří Kajfosz.

Je přesvědčený, že kvalitativně třinecké juniorky na první ligu mají. „Pohybovali bychom se podle mě ve středu tabulky, ale z časových a finančních důvodů se do ní nehrneme. Ale chceme o víkendu vyhrát pro náš pocit, že jsme nejlepší,“ pokračoval.

„Z časových a finančních důvodů se do první ligy nehrneme. Ale chceme o víkendu vyhrát pro náš pocit, že jsme nejlepší.“Jiří Kajfosz, trenér juniorek Fbc Ossiko Třinec

První zápas začíná v sobotu (5. května) od 9.30, Třinec hraje své čtvrtfinále s Benešovem od 12.30 a 18.00. „Čtvrtfinále se hraje na dva zápasy, pokud oba týmy vyhrají po jednom, rozhoduje skóre. Když je stejné, prodlužuje se. Semifinále, utkání o třetí místo a finále se už hraje na jeden zápas,“ vysvětlil Kajfosz hrací model.

ROZPIS ZÁPASŮ:
Sobota 5. května, čtvrtfinále:
Ústí – Brno 9.30 a 15.00
Plzeň – Olomouc 11.00 a 16.30
Třinec – Benešov 12.30 a 18.00
Bohemia – Budějovice 14.00 a 19.30

Neděle 6. května:
1. semifinálový zápas – 10.00
2. semifinálový zápas – 11.30
zápas o 3. místo – 13.30
finále – 15.00

Další zprávy z regionu