Fotbalisté Mostů prohráli 0:8, Nýdek zaskočil vedoucí Hnojník

Fotbalisté Mostů u Jablunkova procházejí velkou krizí, která vyvrcholila v Petřvaldu výpraskem 0:8. Tým prohrál už pošesté za sebou a v I. B třídě je poslední.

Petr Šafařík (u míče) je stálicí mostecké sestavy. Ilustrační foto: Roman Baselides

Mosty měly před utkáním problémy se složením sestavy. „Některým se zápas kryl s šichtou, další nám už dopředu hlásili, že nepřijdou, protože si na podzimní prázdniny naplánovali výlety s rodinou. Na utkání jsme proto odjížděli s devíti hráči, tři dorostence jsme po cestě nabrali v Tošanovicích, kde hráli zápas od 11.30. Ten náš začínal ve 14.00,“ vysvětlil dočasný trenér David Tryska.

V autě jsme řešili, kdy jsme naposledy dostali takový klepec. Osobně si pamatuju desítku z Opavy, když spadla z první ligy do krajského přeboru.“Trenér Mostů David Tryska

Jeho svěřenci inkasovali hned v první minutě, po půl hodině prohrávali 0:4. V utkání si nevypracovali žádnou vylouženou a ukazatel se zastavil v 86. minutě na skóre 8:0. Tak vysokou porážku utrpěly Mosty naposledy před více než deseti lety, tehdy hrály o dvě soutěže výše. „V autě jsme řešili, kdy jsme naposledy dostali takový klepec. Osobně si pamatuju desítku z Opavy, když spadla (v roce 2005 kvůli dluhům) z první ligy do krajského přeboru,“ dodal kouč.

Hnojník odstartoval sezonu v I. B třídě deseti výhrami, v posledních dvou kolech ale získali jen bod. Naposledy vedl nad Nýdkem v osmé minutě 2:0, ale soupeř vyrovnal na konečných 2:2. „Začali jsme katastrofálně, ale možná to bylo i dobře. Poté jsme byli rovnocenným soupeřem a ve druhé půli i lepším týmem. S trochou štěstí jsme mohli vyhrát,“ řekl trenér Nýdku David Grygar.

Oldřichovice porazily po bezbrankovém poločase Petrovice 3:0 a na vedoucí Hnojník ztrácí už jen tři body. Vendryně v minulém kole inkasovala sedmkrát, ale na hráčích to nezanechalo žádné stopy a v Sedlišti vyhráli 3:2.

Jablunkov zvítězil v I. A třídě na hřišti v Libhošti i díky hattricku Jana Lasoty 4:0 a v posledních třech zápasech získal plný počet bodů při skóre 13:1. Smilovice podlehly doma Dobré 1:3. Zápas rozhodly ve druhé půli dvě školácké chyby Smilovic.

Český Těšín prohrál v krajském přeboru v Dolní Datyni 1:2. Tuto sobotu přivítá od 14.00 v derby Bystřici. Ta uplynulý víkend nehrála, protože Šenov odstoupil ze soutěže.

Další ohlasy trenérů k jednotlivým zápasům včetně statistik najdete v dnešním vydání Třineckého hutníku.