Fotbalisté Nýdku i Smilovic konečně vyhráli, soupeře roznesli

Fotbalisté Nýdku i Smilovic si připsali první výhru v sezoně, když své soupeře deklasovali rozdílem třídy. Nýdek porazil v derby Mosty u Jablunkova 6:1 a Smilovice rozdrtily Albrechtice 5:0.

Adam Brzezina (vpravo) už nebude na jaře v Nýdku pokračovat. Posílil konkurenční Vendryni. Archivní foto: Roman Baselides

„Nýdek byl ve všech herních činnostech lepší. V důrazu, pohybu, proměňování šancí, ve všem. Bylo cítit, že moc touží po první výhře, od začátku si za ní šli,“ vysvětlil trenér Mostů u Jablunkova Kamil Bula.

Na druhé straně se jeden z lídrů Nýdku Pavel Mazurek rozplýval nad předvedenou hrou. „Zapůsobil faktor Brzezina, gólem se uvedla naše nová posila Příborský (přišel z Horní Suché) a krásný první gól v mužích vstřelil 18letý talent Červeňák. Takhle bych si přál, aby Nýdek hrál i v dalších zápasech. K tomu se hrálo ve fantastické atmosféře (přišlo 200 lidí). Chválím všechno a všechny,“ řekl.

„Nýdek byl ve všech herních činnostech lepší. V důrazu, pohybu, proměňování šancí, ve všem. Bylo cítit, že moc touží po první výhře, od začátku si za ní šli.“Trenér Mostů u Jablunkova Kamil Bula

Trenér Smilovic Pavel Smatana si po minulém kole posteskl, že je velmi znát odchod letité opory Jiřího Topiarze. Odpovědí mu bylo pět vstřelených branek. „I když jsme v I.A třídě nováčkem, sílu a kvalitu, abychom hráli v soutěži důstojnou roli, máme. V minulých kolech se od nás odklonilo i štěstí, ale na to se nechci vymlouvat. Musíme mu jít naproti jako teď. Gól jsme vstřelili už v úvodní minutě a hodně nám to pomohlo,“ uvedl Smatana.

Bystřice ještě stále neztratila ani bod a vede I.A třídu. V utkání s Hrabovou se pomaleji dostávala do tempa, tým poznamenalo, že se mu minulý týden odložil zápas. Bystřici překvapil i vysunutý presink soupeře, ale uklidnil ji první gól a nakonec bez problémů vyhrála 3:0.

Hnojník, který před týdnem nastoupil jen v devíti, zmobilizoval síly a porazil díky hattricku Lukáše Brzuchanského Záblatí 4:2. „Asi prvních dvacet minut nás soupeř válcoval, ale do přestávky jsme dvakrát skórovali a ve 44. minutě bohužel neproměnil Maceček gól. I když jsem kluky varoval, že není rozhodnuto, soupeř dvěma góly ve druhém poločase vyrovnal. Naštěstí měl svůj den Brzuchanski a třetím gólem v zápase zase strhl vedení na naši stranu. Výhra je to ale zasloužená, šancí jsme měli více,“ řekl k utkání trenér Hnojník Alois Mikunda.

Plný bodový zisk si připsal Jablunkov i Český Těšín, ale jejich výhry byly z kategorie šťastných. Jablunkov zlomil Staré Město v závěru dvěma góly Tomáše Martynka. Český Těšín vstřelil v Petrovicích vítězný gól na 2:1 v 85. minutě.

Oldřichovice měly k výhře blíž než Václavovice, ale obranu soupeře nepřekonaly a remizovaly s ní 0:0. Vendryně narazila v Dolní Lutyni, kde prohrála vysoko 0:4. „Poprvé v sezoně nás soupeř přehrál. Dělali jsme hloupé chyby a efektivita je pro nás teď bohužel také cizí slovo,“ řekl vedoucí Vendryně Lukáš Martynek.

KRAJSKÝ PŘEBOR

Lokomotiva Petrovice – Český Těšín 1:2 (1:1)
Góly: 33. Czyž – 34. Kiška, 85. Vlachovič
Český Těšín: Gradek – Bolek, Matuszek, Rac, Michalisko – Folwarczny, Šiška (74. Martinek), S. Zogata, J. Zogata (63. Krucina) – Kiška. Trenér: Luhový

I.A TŘÍDA

Bystřice – Hrabová 3:0 (2:0)
Góly: 24. D. Kantor, 32. Buryan, 73. L. Teofil
Bystřice: Galusik – M. Teofil, Krezelok, Martinčík, Králíček – Zoubek (61. Liberda), D. Kantor, Buryan, Badura (79. Staniek) – Noga (54. L. Teofil), T. Kisza. Trenér: Černek

Jablunkov – Staré Město 3:1 (0:0)
Góly: 89. a 92. T. Martynek, 79. Raszka –85. Rudel
Jablunkov: Bruk – M. Sikora, M. Cienciala, Bulawa, Świerciek – Michálek (71. Petružálek), Hupka, T. Nieslaník, Lachowicz – M. Hudzieczek (56. T. Martynek), Raszka. Trenér: S. Kluz

Smilovice – Albrechtice 5:0 (3:0)
Góly: 35. a 47. R. Cienciala, 1. Míra, 32. Baron, 67. Roman Barteczek
Smilovice: Bašanda – Roman Barteczek (71. O. Svoboda), Kocur, Junga, Kohut – Míra, (54. Buzek), Radek Barteczek, R. Cienciala (68. Balvar) – Baron (82. Máj), Dytko (84. Bolf) – Przyczko. Trenér: Smatana

I.B TŘÍDA

Nýdek – Mosty u Jablunkova 6:1 (4:0)
Góly: 11., 39. a 78. Brzezina, 27. Červeňák, 28. Příborský, 65. L. Cienciala – 57. Lýsek z pen.
Nýdek: J. Kantor – L. Cienciala, Tlacháč, Hadrava, L. Sikora – Filipczyk (46. M. Kluz), Mazurek, Červeňák (85. Hojdysz), Spratek – Brzezina (80. Polok), Příborský. Trenér: Marsín
Mosty u Jablunkova: Marszalek – M. Szotkowski, Šafařík, F. Turek – M. Turek (52. Bednár) – O. Szotkowski (48. P. Szotkowski), Jochymek, Samiec (73. Fuják), Lukosz (83. Bula) – Lýsek, Podeszva. Trenér: Bula

Oldřichovice – Václavovice 0:0
Oldřichovice: Buba – Vlachovič (80. Gallitzdörfer), Huťka, Samek, Niemiec (89. Plevko) – Janeček, Machala, Hradečný, J. Cienciala (70. M. Polák) – R. Kisza (46. A. Kluz), Walek. Trenér: Koloničný

Hnojník – Záblatí 4:2 (2:0)
Góly: 35., 37. a 78. Brzuchanski, 81. Mach – 62. Koláček, 74. Bandy.
Hnojník: M. Klus – Jantoš, Gańczarczyk, Oborný – Brzuchanksi, Škola, A. Klus, Kozel, Bažanowski (46. Franek) – Mach, K. Maceček. Trenér: Mikunda

Dolní Lutyně – Vendryně 4:0 (3:0)
Góly: 23. Vanečko, 40. Macháček, 45. Pecha, 67. Havlásek z pen.
Vendryně: Kolarczyk – J. Polák, Szymczyk, Benjamin Hulboj, Walek (46. R. Konderla) – Gurecký (72. Vitek), Duda, Divina, Guznar, M. Hulboj – Mitrenga (63. Palik). Trenér: D. Martynek

Výsledky v okrese: Písek – Hrádek 2:0 (1:0), Metylovice/Frýdlant B – Nebory 2:3 (1:2)