Fotbalisté schytali v přípravě po dvou letech čtverku, přišli dva noví hráči

Třinečtí fotbalisté sehráli na hřišti žilinského béčka zápas dvou rozdílných poločasů a prohráli 2:4. Čtyři branky v přípravném utkání inkasovali naposledy před dvěma lety.

Tomáš Jakus (uprostřed) se stal dočasným trenérem třineckých fotbalistů. Archivní foto: Petr Rubal

„Je to velké varování. Mrzí mě, že po výborném výkonu v Ružomberku (výhra 1:0), který vypadal hodně nadějně, jsme teď předvedli ve druhém poločase toto. Kluci polevili a vrátilo se nám to,“ řekl třinecký trenér Jiří Neček.

„Je to velké varování.“Třinecký trenér Jiří Neček

Jeho svěřenci otočili v první půli slepenými góly Lukáše Buchvaldka a Tomáše Omasty na 2:1. Po přestávce mělo ale mužstvo problém s rychlým a kombinačním fotbalem Žiliny. „Dopouštěli jsme se zbytečných ztrát a naivně jsme si počínali i v koncovce,“ podotkl Neček.

Třinečtí fotbalisté se utkají v pátek od 10.30 hodin v domácí generálce s Frýdkem-Místkem. Trenér Jiří Neček bude mít k dispozici nově i stopera Davida Gáče, který přišel z Brna. V Žilině už nasadil do hry i Lukáše Luptáka, který může hrát na obou krajích obrany.

Žilina B – Třinec 4:2 (1:2)
Branky: 58. a 65. Balaj, 22. Ďuriš, 46. Bernát – 23. Buchvaldek, 26. Omasta.
Třinec: Bárta (46. Adamuška) – Kušnír, Šula, Bedecs (46. Lupták), Janoščín – Omasta, Klec (65. Samiec), Vaněk (20. Hapal), Weber (70. Niemczyk), Buchvaldek (65. Cienciala) – Dedič. Trenér: Neček.