Fotbalisté začali sezonu prohrou, v základu měli sedm nových hráčů

Třinec vstoupil do nového ročníku druhé fotbalové ligy se sedmi novými hráči v základu a prohrou 2:3 s Líšní. Náš tým dvakrát vedl, soupeř po přestávce udeřil ze dvou brejků. Efektivní hosté měli i štěstí, dvakrát je zachránila tyč.

Svatopluk Habanec neustál potupnou domácí prohru 0:5 s Jihlavou. Archivní foto: ba

„Je to velké zklamání, ale náš výkon nehaním. Byl rapidně jiný než v závěru sezony a na naši hru se dalo koukat. Jen jsme bohužel zůstali bez bodu. Šancí, abychom zápas vyhráli, jsme ale měli dost,“ uvedl třinecký trenér Svatopluk Habanec.

Jeho svěřenci začali výborně. Už ve čtvrté minutě proměnil penaltu Steinhübel a potrestal faul brankáře Vítka na Akulinina. Zvýšil mohl Stáňa, ale po hezkém centru Javůrka trefil tyč.

„Je to velké zklamání, ale náš výkon nehaním. Byl rapidně jiný než v závěru sezony a na naši hru se dalo koukat. Jen jsme bohužel zůstali bez bodu. Šancí, abychom zápas vyhráli, jsme ale měli dost.“ Třinecký trenér Svatopluk Habanec

Líšeň po čtvrt hodině přidala a z tlaku vytěžil extřinecký útočník Szotkowski vyrovnávací gól. Do kabiny šli ale spokojenější naši hráči. Na Javůrkovu standardku z půle hřiště si naběhl stoper Habusta a pěknou akci zakončil gólem. „Ta přihrávka měla oči a celkově byl první poločas z naší strany celkem povedený,“ těšilo kouče.

Po přestávce prováhal po dobré průnikové přihrávce Stáni gólovou šanci Zlatohlávek. Jak se zakončují brejky, ukázali na druhé straně Matocha a Krška, kteří zápas otočili.

„Většina soupeřů budou přijíždět s podobnou taktikou jako Líšeň a věděli jsme, že budou spoléhat na brejky, ve kterých jsou silní. To potvrdili. Ještě za stavu 2:2 jsme ale měli dvě šance. Foltyn napálil z malého vápna břevno a hlavička Omasty skončila těsně mimo. Je to škoda. Myslím, že kdybychom šli potřetí do vedení, nejspíš bychom utkání vyhráli,“ řekl Habanec.

Na trénincích je konkurence znát, jsou o třídu výš

Třinec v létě nelenil, zkoušel dvacet hráčů a s jedenácti se domluvil na spolupráci. Kádr se rozrostl i pro případ, že by tři čtyři hráči museli v průběhu sezony do karantény. „Tým jsme slušně posílili. Jsem rád, že nám vedení klubu vyhovělo a že máme širší kádr. Jsme teď zastupitelní na každém postu,“ pochvaloval si trenér Svatopluk Habanec.

Konkurence je podle jeho slov znát. „Připadá mi, že jsme o třídu jinde už na tréninku. Je to jízda, krásně se na ně při intervalových hrách koukalo. Věřil jsem, že se to přenese i do zápasu. Kdybychom ale lépe naložili s našimi šancemi a rychleji se vraceli po ztrátách míče, mohli jsme se po utkání s Líšní bavit o výhře,“ dodal.

Největší změny doznala hlavně obrana, do které přišlo pět nových hráčů (Bolf, Celba, Javůrek, Habusta, Hýbl). Navíc Janoščín, který se stal kapitánem mužstva, se přesunul z levé strany obrany do středu. Kompletně se změnila i brankářská dvojice (Pastornický, Ciupa).

Přesto Třinec třikrát inkasoval. „Hra obranné čtveřice nebyla vůbec špatná,“ podotkl kouč. „Potřebujeme hlavně větší důraz ve středu hřiště, abychom se častěji dostávali k odraženým balonům. Musíme taky rychleji zařadit zpátečku po ztrátě míče. Chceme po klucích, aby hráli aktivně a ve velkém počtu se zapojovali do útočné fáze. To je v pořádku. Jakmile ale přijdou o míč, musí v hlavě přepnout a okamžitě se vrátit,“ vysvětlil.

Na nesehranost se po úvodní prohře nechtěl vymlouvat. „To nebyl důvod naší prohry. Máme velmi zkušený tým, plno hráčů má v nohou hodně druholigových, a dokonce i ligových zápasů. Je to o osobní odpovědnosti, tu budu od všech vyžadovat. Každý musí do toho soukolí vnést to nejlepší, co v něm je,“ uzavřel.

Třinec – Líšeň 2:3 (2:1)
Branky:
4. Steinhübel z pen., 43. Habusta – 19. Szotkowski, 55. Matocha, 74. Krška.
Třinec:
Pastornický – Celba, Habusta, Janoščín, Javůrek – Steinhübel (62. Weber), Foltyn – Stáňa (62. Omasta), Zlatohlávek (80. Vaněk), Cienciala (77. Puchel) – Akulinin (62. Attah). Trenér: Habanec.

 

Další zprávy z regionu