Fotbalový klub odvolal trenéra Straku, nahradil ho Zbončák

Vedení třineckého fotbalového klubu odvolalo trenéra Františka Straku. Důvodem jsou špatné výsledky týmu, který je se třemi body ve druhé lize předposlední. Novým koučem se stal Martin Zbončák, jehož bude doplňovat asistent Zdeněk Cieslar.

František Straka vedl třinecké fotbalisty necelý rok. Foto: ba

K ukončení spolupráce došlo dnes po vzájemné dohodě. „Přestože jsme věřili v dlouhodobou spolupráci s Františkem Strakou, vyhodnotili jsme, že bude pro tým změna přínosem,“ zdůvodnil rozhodnutí generální manažer klubu Petr Hrazdílek. Skončil také Strakův asistent Tomáš Jakus, který působil v klubu čtyři roky.

Zbončák s Cieslarem už vedli dnešní trénink. „Trošku to šok byl,“ přiznal kapitán třineckých fotbalistů Imrich Bedecs. „Spíše jsem čekal, že pokud by se nepovedl (tuto sobotu) zápas s Líšní, tak by vedení mohlo trenéra odvolat, protože bude příští týden reprezentační přestávka a většinou dochází k takovým krokům v této době. Ale dalo se s tím počítat, po výhře nad Opavou se naše hra vrátila v Prostějově do starých kolejí,“ dodal.

Problémy vidí, zejména v obranné hře. Třinec obdržel v pěti zápasech dvanáct branek, nejvíce ze všech týmů v soutěži.

„Změna trenéra je vždy impulz, kabina ožije. Ale nemám tyhle formulace rád. Neznamená to, že se teď všichni začneme více snažit. Trénovali jsme doteď naplno, neflákáme se,“ podotkl Bedecs, který zažil v Třinci Zbončáka v sezoně 2016/17 jako hlavního trenéra. „Je náročný. Má rád fotbal založený na kondici, běhavý. Vím, co od něj můžeme očekávat, a myslím si, že on je typem trenéra, který se hodí do této situace. Věřím, že se pod jeho vedením zvedneme,“ dodal.

Další zprávy z regionu