Hnojník vyhrál nad Oldřichovicemi, trenér Nýdku zvýšil hlas a vyplatilo se

Fotbalisté Hnojníku porazili doma ve šlágru kola I. B třídy třetí Oldřichovice 2:0. Trenér Nýdku David Grygar zvedl o poločase v utkání s Horní Suchou za stavu 2:2 hlas a vyplatilo se. Jeho svěřenci druhou půli ovládli a zvítězili 4:2.

Trenér Nýdek David Grygar vyčítal svým svěřencům laxnost při bránění. Foto: Roman Baselides

Hnojník kopal už v první půl hodině dvě penalty, obě po faulu na Jiřího Lachowicze. První zahodil Petr Rusz, který minul branku, druhou už proměnil Michal Bauman. „Obě penalty byly jasné, a to ještě mohl rozhodčí fouknout i třetí,“ uvedl trenér Hnojníku Alois Mikunda. „Měli jsme herně navrch. Soupeře jsme ani do ničeho nepustili a mohli jsme vyhrát mnohem vyšším rozdílem,“ dodal.

„Promlouval jsem k nim důrazně, hráči skoro nedýchali. Takhle mě ještě neznají.“ Trenér Nýdku David Grygar

Hnojník už vede soutěž o pět bodů. I trenér Oldřichovic Miloš Koloničný podotkl, že proti lepšímu týmu v novém ročníku nehráli. „Mají velice dobře poskládané mužstvo. Jasně nás přehráli a porážka je pro nás milosrdná,“ přiznal kouč.

Grygar hráčům v kabině vyčítal hlavně laxní hru v defenzivě. Už v minulém utkání Nýdek inkasoval pětkrát. „Promlouval jsem k nim důrazně, hráči skoro nedýchali. Takhle mě ještě neznají,“ pousmál se Grygar. „Ale asi to mělo něco do sebe, ve druhém poločase hráli jako vyměnění. Kluci hráli aktivně, dařily se jim kombinace. Radost pohledět,“ dodal.

Vendryně remizovala doma s Petrovicemi 3:3. S druhým týmem tabulky zachránil bod v 87. minutě Adam Brzezina. Mosty u Jablunkova byly na hřišti Lokomotivy Petrovice B lepším mužstvem, v zápase ale nepadl ani jeden gól.

Fotbalisté Smilovic drželi v I. A třídě více než hodinu s Orlovou krok, ale nakonec prohráli 0:4. Soupeř zlomil bezbrankový stav třemi góly v rozmezí 63. až 68. minuty. Také  Jablunkov prohrál v minulém kole s Orlovou 0:4 a trenér Stanislav Kluz po utkání zmínil, že odehráli nejhorší zápas za poslední tři roky. Výkon s Dobraticemi neodčinili, prohráli 0:2.

Fotbalisté Bystřice nenavázali v krajském přeboru na výhru a výkon s Oldřišovem (4:0) a podlehli doma Kobeřicím 0:2. To Českému Těšínu patřila po čtyřech kolech poslední příčka, od té doby ale vyhrál všechny tři zápasy. Naposledy si poradil po dobrém výkonu s Oldřišovem a zaslouženě zvítězil 3:1.

Další ohlasy trenérů k jednotlivým zápasům včetně statistik najdete v dnešním vydání Třineckého hutníku.