Hokejbalisté neobhájili loňský triumf, dva mladí usilují o start na MS juniorů

Moc nescházelo, aby třinečtí hokejbalisté obhájili loňské vítězství ve druhé lize. V rozhodujícím finálovém utkání podlehli doma Opavě 1:2 a stejným poměrem ztratili i sérii.

Třinečtí hokejbalisté vyhráli ve druhé lize základní části, ale ve finále prohráli v rozhodujícím utkání s Opavou. Foto: archiv oddílu

Jediný gól vstřelil v poslední minutě utkání Richard Vizváry, který se spoluhráčem Matějem Halouzkou usiluje o nominaci na juniorské mistrovství světa.

„Byla to super série, hrál se hokejbal prvoligových kvalit se špatným koncem pro nás.“Patrik Cieslar

„Byla to super série, hrál se hokejbal prvoligových kvalit se špatným koncem pro nás,“ uvedl předseda oddílu Patrik Cieslar. „Je to škoda. Chtěli jsme obhájit loňské vítězství a měli jsme na to. V prvním utkání jsme ale nabídli soupeři čtyři góly vlastními chybami. Druhý zápas jsme odehráli fantasticky a v rozhodujícím jsme doplatili na špatnou koncovku,“ pokračoval.

Třinec vyhrál základní část a ovládl také individuální statistiky soutěže. Vizváry se stal nejproduktivnějším hráčem základní části a nejlepším nahrávačem v play off. Halouzka kraloval gólmanům. Oba pendlují mezi áčkem a juniorkou.

„Jsou velkým přínosem. Oba by měli dostat i pozvánku na reprezentační sraz před juniorským mistrovstvím světa, které se koná na přelomu června a července,“ chválil je Cieslar. „Na zápas mužů jsme si ale vždy vytáhli minimálně jednu lajnu juniorů, někdy hrály i dvě. Snažíme se je začleňovat do týmu. Naši mladí bojovali loni v extralize juniorů o medaile a skončili čtvrtí, kvalitu mají. Těší mě, že se prosazují i v chlapech,“ doplnil.

Jen jej mrzelo, že sezonu nedotáhli do vítězné tečky. Zatímco v semifinále, ve kterém zdolal Vsetín 2:1 na zápasy, se mohl Třinec opřít o domácí prostředí, tak proti Opavě oba duely na svém hřišti prohrál. Včetně toho klíčového.

„Klukům nemáme co vytknout. Bojovali jsme, měli jsme převahu, ale nemohli jsme dostat míček do branky ani z nejvyloženějších šancí. Už v první třetině jsme mohli rozhodnout a vést 4:0. Nevyužili jsme ani přesilovou hru pět na tři, ve které jsme měli tři dobré střely, ale trefili jsme jen tyč,“ přibližoval Cieslar vývoj posledního zápasu.

„Věřili jsme, že je jen otázkou času, kdy dáme gól, ale soupeř z ojedinělého brejku otevřel skóre. Ještě jsme vyrovnali, ale rozhodčí neviděli míček za čarou, i když diváci za brankou tvrdili opak. Nevzdali jsme se ani, když hosté zvýšili šťastnou trefou opět po diskutabilním zákroku na našeho brankáře. Pořád jsme tlačili, ale snížili jsme až 15 sekund před koncem při hře bez gólmana,“ popsal.

Sezonu ale označil z pohledu klubu za dobrou. „Ženy se uchytily v nejvyšší soutěži a ve své první sezoně skončily páté. Junioři dosáhli v extralize stejného umístění. Tajně jsem doufal, že zopakují loňské semifinále, ale opět si vedli dobře. Můžeme být vcelku spokojeni,“ ocenil.

Další zprávy z regionu