Krpálek ozdobil Těšínskou osmičku, po závodě se proběhl i s dětmi

Lukáš Krpálek si po roce opět zaběhl Těšínskou osmičku. Dvojnásobný olympijský vítěz v judu zvládl trasu za necelých 43 minut a po závodě se ještě vyklusal s dětmi. Obdiv sklidil i u kapitána Ocelářů Petra Vrány.

Lukáš Krpálek se po závodě ještě proběhl i s dětmi. Foto: pořadatelé

Trať začíná u nemocnice Agel na Podlesí, končí v parku Adama Sikory v Českém Těšíně a měří 8,5 kilometru. „Minulý rok jsem běžel takovou vzdálenost po hodně dlouhé pauze a trošičku jsem trpěl, letos jsem se cítil lépe. Ani nebylo takové vedro jako loni, počasí vyšlo. Závod jsem si užil a doufám, že i všichni ostatní,“ pronesl Krpálek, který ztratil na vítězného Marka Krišicu téměř třináct minut.

„Minulý rok jsem běžel takovou vzdálenost po hodně dlouhé pauze a trošičku jsem trpěl, letos jsem se cítil lépe. Ani nebylo takové vedro jako loni, počasí vyšlo. Závod jsem si užil.“Lukáš Krpálek

Oceláři přivezli mistrovský pohár, rozdávali podpisy, ale do běhu se nezapojili. „Jsme teď v nějaké fázi letní přípravy a máme svůj program,“ vysvětlil Vrána. Doplnil, že ale běhá rád. „Když máme úplně volno, tak si zajdu, ale v přípravném období už moc ne. Ani s týmem. Šetříme nohy. Tréninky se upravily a místo toho jezdíme hodně na kolech,“ vysvětlil kapitán Ocelářů, kterého doprovázeli na akci Michal Ramik a Oskar Haas.

Pro Krpálka měl ale slova uznání. „Obdivuji jej, že se svou (stokilovou) postavou to takhle uběhne. Všichni víme, jaké to je, když člověk tahá nějakou váhu navíc. Také mě zaujalo, že běžel i nevidomý člověk, musí mí velkou důvěru ve svého vodiče. Byla to pěkná akce, rádi jsme byli její součástí,“ pokračoval Vrána.

Novinkou Těšínské osmičky byl dětský závod. Absolvoval jej i Krpálek. „Měl jsem závod původně jen odstartovat. Dětí jsem se ale zeptal, zda by chtěly, abych se připojil, a řekly jo,“ pousmál se Krpálek. „Přidal jsem si tak ještě výběhy, ale byly to krátké úseky, asi dvě stě metrů, a udělal jsem to rád. Chci být dětem inspirací, motivovat je ke sportu a k pohybu,“ doplnil.

Do charitativního běžeckého závodu Těšínská osmička se zaregistrovalo 432 lidí. Nadace Agel, která závod organizuje, tak vybrala celkem 150 tisíc korun. Obě čísla jsou v historii akce rekordní. Finanční prostředky pořadatelé rozdělili rovným dílem mezi dvě handicapované děti, patnáctiletou Karolínu a třináctiletého Patrika.

Další zprávy z regionu