Luhový začal v Českém Těšíně výhrou, v Hnojníku skončil Grygar

Ľubomír Luhový, který nahradil minulý týden v Českém Těšíně trenéra Richarda Beneše, začal záchranářskou misi výhrou 4:0 ve Staré Bělé. Nečekané starosti s udržením I.B třídy má po špatném vstupu do jarní části Hnojník a David Grygar odstoupil z pozice trenéra.

Ivan Martinčík se zasloužil dvěma góly o výhru Bystřice nad ambiciózním Brušperkem. Foto: Roman Baselides

Luhový, který před sedmi lety vedl dokonce druholigový Třinec, měl týmu dát impuls. To se povedlo. Změna okamžitě zafungovala a Český Těšín se po nejvyšší výhře sezony odlepil se ze dna tabulky krajského přeboru. Ještě v první půli se trefil dvakrát Peter Kiška a jednou Sebastián Zogata. Tříbodový zisk zpečetil Michal Folwarczny.

Hnojník získal na jaře v pěti zápasech jen bod a propadl se na dvanáctou příčku (ze 14). Po uplynulém víkendu ho přeskočily i Petrovice, kde přitom Hnojník vedl už po dvaceti minutách 3:0. Nakonec ale prohrál 4:5. „Byli jsme si asi moc jistí, že je zápas rozhodnutý,“ řekl kouč David Grygar.

„Zranil se nám ale ve třicáté minutě útočník Petr Jantoš a adekvátní náhradu jsem neměl. Ještě do poločasu jsme udělali ve středu zálohy dvě naivní chyby, domácí snížili na rozdíl branky a nakoplo je to. Scházeli mi tři zkušení hráči, myslím si, že s nimi bychom zápas zvládli,“ dodal trenér, který po utkání složil funkci. „Neutíkám z boje, stane se, že se prohraje. Ale nebaví mě pořád obvolávat hráče a přemlouvat je, aby přišli,“ vysvětlil.

„Neutíkám z boje, stane se, že se prohraje. Ale nebaví mě pořád obvolávat hráče a přemlouvat je, aby přišli.“David Grygar o svém odstoupení z pozice trenéra Hnojníku

Nýdek úspěšně bojuje v I.B třídě o záchranu. Naposledy prokázal vnitřní sílu v duelu s Dolní Lutyní, se kterou prohrával gólem z penalty. Ve druhém poločase ale soupeře zatlačil a dvěma zásahy skóre obrátil. Smilovice dál nahání soupeřům hrůzu. Minule rozdrtily Internacionál Petrovice 8:0, tentokrát odnesly jejich gólový apetit Tošanovice. Smilovice je roznesly 5:0.

Nejvyššího vítězství sezony dosáhla i Bystřice, která v I.A třídě přehrála ambiciózní Brušperk, za který nastupují například extřinečtí hráči Petr Lisický a Petr Cigánek, 5:2. Domácí rozhodli o výhře v rozmezí 52. až 75. minuty, kdy soupeři odskočili z 1:1 a 5:1. Bystřice udeřila třikrát ze standardek a dvakrát z brejku. Jablunkov ve stejné soutěži dlouho s Libhoští prohrával, ale během 69. až 77. minuty třemi trefami zúročil svou převahu a otočil na konečných 3:1. Naprázdno vyšla opět Vendryně, která podlehla doma Stonavě 0:4. První tři branky padly po půl hodině hry, zbývající těsně po přestávce.

KRAJSKÝ PŘEBOR

Stará Bělá – Český Těšín 0:4 (0:3)
Góly: 31. a 44. Kiška, 9. S. Zogata, 71. Folwarczny.
Český Těšín: Gradek – Bolek, Sostřonek, Rac, Byrtus – Michalisko (75. J. Zogata), Mendrok, I. Kantor (69. Žebrok), S. Zogata (82. Matuszek) – Kiška, Folwarczny (86. Konečný). Trenér: Luhový.

I.A TŘÍDA

Jablunkov – Libhošť 3:1 (0:1)
Góly: 69. Raszka, 70. R. Szotkowski, 77. T. Nieslaník – 21. Vavřík.
Jablunkov: Bruk – Komár (46. T. Martynek), Bulawa (79. Gurecký), M. Hudzieczek, M. Cienciala – R. Szotkowski (84. A. Nieslanik), Hupka, Lachowicz, M. Sikora – Raszka (Michálek), T. Nieslaník. Trenér: S. Kluz

Bystřice – Brušperk 5:2 (1:1)
Góly: 5. a 68. Martinčík, 52. B. Kreželok, 71. Liberda, 75. L. Teofil – 23. Laryš, 84. Lisický.
Bystřice: Galusik – Zoubek, B. Kreželok, Martinčík, Rusz – Pěla (83. Fober), D. Kantor, Buryan, M. Teofil – Liberda (70. Badura), L. Teofil (77. Kisza). Trenér: Černek

Vendryně – Stonava 0:4 (0:3)
Góly: 4. a 27. Malúš, 16. Zoller, 49. Kubiena.
Vendryně: Kolarczyk – Szymczyk (70. D. Sikora), Fojcik, Jochymek, Ťupa – Kuczynski, Pilch, Mitrenga (79. Hanák), M. Hulboj – Wawreczka, Palik (46. Neuman). Trenér: D. Martynek

I.B TŘÍDA

Tošanovice – Smilovice 0:5 (0:3)
Góly: 17. a 18. Dytko, 31. Przyczko, 52. Baron, 83. Máj.
Smilovice: Bašanda – Kohut, Junga, Kocur, Bodeček – Roman Barteczek (53. Rusek), Dytko (51. Opluštil), Radek Barteczek – Topiarz (61. Balvar), Baron (78. Bolf) – Przyczko (70. Máj). Trenér: Smatana

Internacionál Petrovice – Hnojník 5:4 (2:3)
Góly: 36. a 61. Ferenz, 46. Kačinský, 57. Martikán, 68. Horák – 6. a 14. Brzuchanski, 20. Brychci, 73. Svoboda.
Hnojník: M. Klus – T. Jantoš, Bauman, Grygar, Brzuchanski – Kozel, Ganczarczyk, Brychci (68. Oborný), J. Kroužek, Jaworek (66. Franek) – P. Jantoš (30. Svoboda). Trenér: Grygar

Nýdek – Dolní Lutyně 2:1 (0:1)
Góly: 60. Kluz, 78. Mazurek – 33. Havlásek z pen.
Nýdek: J. Kantor – Tlacháč, Mazurek, Cienciala, Bielesz – Kluz, Spratek, Klar, L. Sikora – Brzezina (13. Suszka, 77. Konderla), Gajdzica. Trenér: Marsin