Musel jsem jim ukázat, jak se dávají góly, smál se brankář Adamský

Přátelská a exhibiční utkání zpravidla končí smírem. Tak tomu bylo i v Českém Těšíně, kde účastník krajského přeboru vyzval hokejové Oceláře (2:2). O remízu se zasloužil trefou v nastavení brankář Martin Adamský.

Martin Adamský je v hokeji sice rychlonohý útočník, ale ve fotbale se stáhl až do branky. Umí chytat i dávat góly. Foto: Roman Baselides

V zápase dvakrát třicet minut šli do vedení hokejisté, prosadil se Milan Doudera. Domácí nepříznivý vývoj otočili trefami Martina Vlachoviče a Lukáše Mendroka. A třebaže měli ve druhém poločase drtivou převahu, Oceláře nepokořili. V nastaveném čase (hrálo se zhruba o deset minut déle) se po rohovém kopu nádhernou hlavičkou k tyči zaskvěl Martin Adamský, který coby gólman zmařil Těšínu řadu příležitostí.

„Můžu říct, že to byla moje nejlepší hlavička za 38 let. Životní trefa, navíc proti sluníčku. Domácí brankář říkal, že takový gól od gólmana ještě nikdy neviděl.“ Brankář Ocelářů Martin Adamský

„Kluky jsem musel v bráně podržet a pár akcí zastavit. A poté jsem jim ukázal, jak se dávají góly. Co si budeme povídat, bod z Těšína je po nás dobrý,“ konstatoval Adamský.

Za jeho trefu by se nemuseli stydět ani ligoví fotbalisté. „Můžu říct, že to byla moje nejlepší hlavička za 38 let. Životní trefa, navíc proti sluníčku. Chtěl jsem dát pořádnou ránu, ať to letí rychle. Musím se pochválit, byl to krásný gól, přímo nádherný. Domácí brankář říkal, že takový gól od gólmana ještě nikdy neviděl,“ líčil Adamský svůj zásah.

Než naskočil do letní přípravy, nastoupil za Hrádek v okresním přeboru. Operoval na pravé záloze, dokonce přihrál na gól. Dokonale zastoupil Šimona Hrubce, jenž měl v popisu práce střílet branky. „Dříve jsem hrával v záloze nebo v útoku, teď už jsem to přenechal mladším a stáhl se do brány. Přišlo spousta diváků, za což jsme rádi. Jsou to skvělé akce pro fanoušky, vidí nás v jiné pozici, mohou se s námi vyfotit, získat podpis, vidět nás zblízka, na zimáku takovou možnost nemají. Kluci, co proti nim hrajeme, poznají, že fotbaloví moc nejsme, ale nějaké ty bodyčeky stále dokážeme rozdat,“ pousmál se Adamský a dodal, že se už moc těší na další fotbalové přáteláky.

Třinecké hokejisty čeká přinejmenším jeden fotbalový „mač.“ „V Bystřici se střetneme s diváky, to už je jasné. Možná sehrajeme ještě další duely, uvidíme podle letní přípravy,“ předeslal sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek. Na českotěšínský trávník vyběhl po boku svého syna Jonáše. „Hlava si pamatovala, jak rychle jsem dříve běhal, ale tělo se tomu bránilo. Jsem rád, že jsem si mohl zahrát se synem, byla to parádní akce,“ dodal.

Pořadatelé odhadují, že klání zhlédlo 500 – 700 diváků. Tolik se jich na stadionu v Českém Těšíně už dlouho nesešlo. „Skvělá propagace třineckého hokeje, mistrovského titulu i těšínského fotbalu. Jsem rád, že hokejisté přijali naše pozvání a nastoupili proti nám. Velmi mě potěšila skvělá návštěva, to je podstatné. Diváci více fandili hokejkám, ale to mi vůbec nevadí. Sezonu jsme završili parádním zápasem, chtěli bychom to zopakovat zase za rok,“ pravil trenér Českého Těšína Ľubomír Luhový, který se 14 na dresu operoval na pozici podhrotového hráče.

ČESKÝ TĚŠÍN – OCELÁŘI 2:2 (1:1)
Branky: Vlachovič, L. Mendrok – Doudera, Adamský.
ČESKÝ TĚŠÍN: Pecha, Gradek – Sostřonek, M. Mendrok, L. Mendrok, Vlachovič, Bujok, Folwarczny, Matuszek, Bolek, S. Zogata, J. Zogata, P. Chloň, V. Kula, Siekiera, Luhový, Šustík, Guznar.
OCELÁŘI: Adamský – Hrňa, Raška, Haman, Hladoník, Kofroň, Gryc, Lamacz, Doudera, Jonáš Peterek, Jan Peterek, M. Kovařčík, O. Kovařčík, Polanský, Matyáš, Novotný.

 

Další zprávy z regionu