Oceláře dělilo v Praze osm sekund od vyrovnání semifinálové série

Třinečtí hokejisté prohráli na ledě Sparty 2:3 v prodloužení a prohrávají v semifinálové sérii 0:2. Oceláři hájili po obratu ve druhé třetině dlouho těsný náskok, ale domácí si vynutili v čase 59:52 prodloužení, které rozhodl Moravčík.

Daniel Voženílek se raduje z gólu na 1:1, který vstřelil pár minuté poté, kdy mu rozhodčí odvolali po trenérské výzvě branky. Foto: Lukáš Filipec

Třinečtí trenéři se odhodlali ke změně v brankovišti a Kacetl v utkání pochytal 44 střel. V zápase inkasoval jako první po střele Moravčíka a ihned signalizoval směrem ke střídačce, aby si vzala výzvu. Při zákroku mu clonil Hrabík, a byť nestál v brankovišti, tak třineckého gólmana rozhodil a vyrazil mu zadní částí těla masku. Oceláři k výzvě ale po poradě s videokoučem nesáhli.

„Neuznaný gól nás nepoložil a Spartu jsme ve druhé třetině jasně přehráli. Začali jsme velmi dobře bruslit, dohrávali jsme souboje a byli jsme silní ve všech aspektech. Měli jsme vstřelit více branek a bylo by hotovo.“Zdeněk Moták

Krátce po přestávce skóroval nadvakrát z dorážky Voženílek. Sparta si ale vzala výzvu a uspěla. Podle sudích zasáhl třinecký útočník Kováře do betonu, a proto gól neuznali. „Překvapilo mě to,“ přiznal Voženílek. „Ještě pořád nevěřím, že se tohle může stát,“ řekl po utkání třinecký trenér Zdeněk Moták, který se bezprostředně po verdiktu chytal nevěřícně za hlavu.

Oceláře křivda nabudila a slepenými góly otočila skóre. Nejdříve je zachránila horní tyč po střele Kousala a poté vyrovnal symbolicky Voženílek, který našel malé místo mezi Kovářovým betonem a levou tyčkou. Za 91 sekund se prosadil bekhendovou kličkou Hudáček. „Neuznaný gól nás nepoložil a Spartu jsme ve druhé třetině jasně přehráli. Začali jsme velmi dobře bruslit, dohrávali jsme souboje a byli jsme silní ve všech aspektech. Měli jsme vstřelit více branek a bylo by hotovo,“ pronesl Moták.

Ve třetí třetině trefili tyčku Dravecký a Voženílek. Sparta se v závěru nadechla k náporu a při hře bez gólmana vyrovnal šťastnou trefou Chlapík. V prodloužení pražský tým dominoval, vyhrál na střely 19:3 a ranou od modré čáry mu vystřelil Moravčík druhý bod v sérii.

„Hráli jsme 59 minut a 53 vteřin přesně to, co jsme chtěli. Bohužel jsme to ale na konci neubránili, uteklo nám to. Byl tam závar před brankou. Spadlo jim to tam. Převahu z konce třetí třetiny si pak soupeř přenesl do prodloužení, ve kterém už jsme toho moc neměli. Spíše jsme čekali na brejk,“ řekl k zápasu třinecký útočník Andrej Nestrašil.

Série se přesouvá do Třince, kde se odehrají o víkendu další dva zápasy.

Sparta Praha – Třinec 3:2 v prodl. (1:0 , 0:2, 1:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 17. Moravčík (Lajunen, Mikliš), 60. Chlapík, 78. Moravčík (Krejčík) – 26. Voženílek (Nestrašil, Smith), 28. Hudáček. Rozhodčí: Hradil, Šindel – Lederer, Hynek. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 13.905. Stav série: 2:0.
Třinec: Kacetl – Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Adámek, Šenkeřík – Růžička, Nestrašil, Voženílek – Daňo, Cienciala, Hudáček – Kurovský, Vrána, Roman – Hrehorčák, Čacho, Dravecký – Helewka. Trenéři: Moták a Országh.