Oceláři opět získali bod, v Mladé Boleslavi prohráli po nájezdech

Třinečtí hokejisté podlehli v Mladé Boleslavi 3:4 po nájezdech. Oceláři otevřeli skóre trefou Addama a ve třetí třetině dvakrát vyrovnali góly Marinčina a Hudáčka. V rozstřelu uspěl jen Daňo, zatímco Kacetl nechytil žádný nájezd.

Martin Marinčin vyrovnal v Mladé Boleslavi na 2:2: Ilustrační foto: Lukáš Filipec

„Z naší strany to bylo většinu zápasu nepovedené utkání,“ pronesl asistent trenéra Ocelářů Marek Malík. „Podali jsme trošku nesoustředěný výkon. Jestli chceme bodovat, tak se musíme vrátit k výkonům, který jsme podali hlavně po třetím inkasovaném gólu, kdy jsme opravdu zabrali. Takhle ale potřebujeme hrát celých šedesát minut,“ podotkl.

„První třetinu jsme tady hráli velmi dobře, jenže pak jsme polevili. Hledáme lehkost, musíme začít u bojovnosti.“Patrik Hrehorčák

Addamo udeřil v sedmé minutě z přesilové hry, když propasíroval kotouč u pravé tyčky do branky. Domácí kontrovali v úvodu druhé třetiny. Po 58 sekundách uspěl z dorážky Junttila a ve 26. minutě otočil skóre Fořt. O první vyrovnání se zasloužil trefou z mezikruží Marinčin. Domácím vrátil vedení z úniku Čajka, rozhodčí ještě prověřoval u videa, zda puk přešel brankovou čáru. Do prodloužení poslal zápas Hudáček, který doklepl kotouč do prázdné branky.

Kacetl nechytil v rozstřelu ani jeden nájezd. Fořt i Čajka uspěli střelou na lapačku, Bernad forhendovým blafákem. Z Ocelářů se prosadil ze střely Daňo, který ve druhé sérii vyrovnal skórel. Nestrašil, Hudáček ani Cienciala nevyzráli na Furcha. Třinečtí hráči tak potřetí v řadě získali bod za prohru v prodloužení nebo v nájezdech.

„Že to byl emotivní zápas? Takový bude pro nás úplně každý, protože každý nás chce porazit,“ zamýšlel se třinecký útočník Patrik Hrehorčák. „První třetinu jsme tady hráli velmi dobře, jenže pak jsme polevili. Hledáme lehkost, musíme začít u bojovnosti. Stavět na maličkostech, při hře pět na pět moc nedáváme góly. Každý z nás si sáhne do svědomí,“ doplnil.

Příští utkání odehrají Oceláři tuto neděli doma proti Hradci Králové.

Mladá Boleslav – Třinec 4:3 po nájezdech (0:1, 2:0, 1:2 – 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 21. Junttila (Pavlík, Lakatoš), 26. Fořt (Stránský, Bernad), 50. Čajka (Junttila, Lakatoš), rozhodující nájezd Bernad – 7. Addamo, 45. Marinčin (Hrehorčák, Čacho), 54. Hudáček (Daňo, Nestrašil). Rozhodčí: Šindel, Květoň – Lhotský, Hnát. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 3521.
Třinec: Kacetl – Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Adámek, Jank, Mrtka – Hudáček, Cienciala, Daňo – Kurovský, Vrána, Nestrašil – Addamo, Roman, Teplý – Hrehorčák, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.