Oceláři oznámili návrat Pánika, v NHL odehrál přes 500 zápasů

Richard Pánik se vrací po čtrnácti letech do Třince, kde rozjížděl hokejovou kariéru a odkud zamířil v roce 2009 po draftu NHL do zámoří. Slovenský reprezentant se dohodl s Oceláři na spolupráci v příští sezoně.

Sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek prozradil, že o návrat Richarda Pánika usiloval klub už dříve. Archivní foto: Petr Rubal

Pánik zvolil už v průběhu minulého ročníku návrat ze zámoří do Evropy a zakotvil i přes zájem Ocelářů v Lausanne. Sezonu zakončil na MS, kde nasbíral pět bodů (3+2). „Richard Pánik je špičkový hokejista, o jeho návrat do Třince jsme usilovali dlouhodobě. Jsem moc rád, že to teď klaplo a že bude znovu bojovat za Oceláře,“ raduje se sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek.

„Richard Pánik je špičkový hokejista, o jeho návrat do Třince jsme usilovali dlouhodobě. Jsem moc rád, že to teď klaplo a že bude znovu bojovat za Oceláře.“Jan Peterek

Pánik strávil v NHL celkem deset sezon, během kterých vystřídal sedm klubů. Začal v Tampě Bay, která jej draftovala v roce 2009 jako 52. v pořadí. Dále působil v Torontu, Chicagu, Arizoně, Washingtonu, Detroitu a New York Islanders. Celkem v soutěži odehrál 541 utkání s bilancí 89 branek a 111 asistencí. Dalších 255 utkání přidal v AHL, ve které dvakrát triumfoval (2012 a 2022). Startoval na pěti mistrovstvích světa a jednou i na olympijských hrách.

„Získáváme velkou ofenzivní posilu s obrovskými mezinárodními zkušenostmi. Je to hokejista ostřílený z mnoha těžkých bitev, zdobí jej skvělé hokejové myšlení a kreativita, má širokou škálu zakončení,“ uvedl trenér Zdeněk Moták na adresu Pánika, který na letošním MS překonal šikovnou fintou v nájezdech Šimona Hrubce.

Pánik rozvíjel svůj talent v Třinci v letech 2006 až 2009, než zamířil do zámoří. „Klub mi tu poskytl skvělé zázemí a v růstu mi pomohlo, že jsem hrál vždy se staršími. Přišel jsem sice do dorostu, ale trenéři mě hned posunuli do juniorky a v šestnácti letech mi dali i šanci v extralize mužů. Hodně mi klub v rozjedu pomohl,“ vzpomínal Pánik.

Za Oceláře stihl odehrát v nejvyšší české soutěži 25 utkání. Coby junior si připsal jeden gól a jednu asistenci. „Mám na Třinec skvělé vzpomínky, vracím se do míst, které dobře znám. Rád bych přispěl k dalším úspěchům týmu,“ pokračoval Pánik. „Vím, že Třinec má silný a soutěživý tým, a těším se na spolupráci. Udělám vše, co je v mých silách, abych přispěl k týmovým cílům a pomohl týmu,“ dodal.

Další zprávy z regionu