Oceláři porazili Liberec a poprvé v sezoně vyhráli

Třinečtí hokejisté porazili doma Liberec 4:1 a připsali si ve třetím kole první výhru v sezoně. Oceláři vedli už po úvodní třetině 2:0, zbývající dvě branky vstřelili v závěru při hře hostů bez gólmana. Dvakrát se trefil Marko Daňo.

Petr Vrána otevřel důrazem na brankovišti v desáté minutě skóre. Foto: Petr Rubal

„Měli jsme v paměti, jak to šlo minulý rok, takže jsme si z úvodních dvou proher nedělali těžkou hlavu. Nechci říci, že jsme na to zvyklí, ale umíme se z toho oklepat a zabrat, když je potřeba,“ uvedl Daňo. „Řekli jsme si, že nás čeká důležitý zápas, všichni jsme bojovali celých šedesát minut a hráli jako mužstvo. To se projevilo ve výsledku,“ pokračoval.

„Měli jsme v paměti, jak to šlo minulý rok, takže jsme si z úvodních dvou proher nedělali těžkou hlavu. Nechci říci, že jsme na to zvyklí, ale umíme se z toho oklepat a zabrat, když je potřeba.“Marko Daňo

Skóre otevřel v početní převaze na hranici brankoviště důrazný Vrána. Druhý gól přidal Daňo z levé strany z ostrého úhlu. Oceláři posbírali v prostřední části pět menších trestů a McCoshen snížil v jedné přesilové hře dělovkou od modré čáry. Třinecké vítězství zpečetili do prázdné branky Daňo a Pánik.

„Ve druhé třetině jsme vinou častých vyloučení vypadli z konceptu kvalitní hry. Na chvíli se stala naše hra neučesanou, hledali jsme svou tvář,“ přiznal trenér Třince Zdeněk Moták. „Byl to těžký zápas s kvalitním soupeřem. Za vítězství jsem rád, je důležité z hlediska hlavy a psychiky,“ dodal.

V dalším utkání Třinec hostí Vítkovice. Derby je na programu v neděli od 17 hodin.

Třinec – Liberec 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 10. Vrána (Hudáček, Roman), 19. Daňo (Růžička), 57. Daňo (Voženílek), 60. Pánik (Jeřábek, Kurovský) – 28. McCoshen (Klíma). Rozhodčí: Hribik, Obadal – Blažek, Lederer. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 3312.
Třinec: Mazanec – Marinčin, Smith, Kundrátek, Jeřábek, Adámek, Nedomlel, Polášek – Růžička, Voženílek, Daňo – Hudáček, Vrána, Pánik – Hrehorčák, Roman, Walega – Kurovský, Čacho, Dravecký. Trenéři: Moták a Országh.

Další zprávy z regionu