Oceláři předčili Liberec v repríze finále, Musil nastoupil proti bratrovi

Třinečtí hokejisté přehráli doma v repríze jarního finále Liberec 5:2. Oceláři získali klíčový náskok během 26. až 34. minuty, během kterých i díky dvěma gólům Michala Kovařčíka odskočili z 1:1 na 4:1.

Ondřej Kovařčík (na snímku) si v utkání připsal dvě gólové přihrávky. Jeho bratr Michal dvakrát skóroval. Foto: Petr Rubal

„Hráli jsme s nimi ve finále šest zápasů, známe je dobře. Myslím si, že to byl parádní zápas a že náš gólman byl lepší. Pochytal jejich šance a my jsme dali dva rychlé góly (na 3:1) a to podle mě rozhodlo,“ uvedl hlavní hrdina utkání Michal Kovařčík.

„Myslím si, že to byl parádní zápas a že náš gólman byl lepší. Pochytal jejich šance a my jsme dali dva rychlé góly (na 3:1) a to podle mě rozhodlo.“Třinecký útočník Michal Kovařčík

Třinec se ujal vedení v závěru první třetiny, když z přečíslení dva na jednoho udeřil Vladimír Dravecký. Ze stejné herní situace Liberec vyrovnal. Patrik Bartošák sice šanci chytil, ale dotlačil ho do branky i s pukem bránící Guntis Galvinš. Rozhodčí zkoumali gól i u videa a uznali ho.

Kovařčík upravil skóre po hezkých akcích na 2:1 a 4:1. U první gólové situace se ocitl sám před Petersem, neukvapil se, potáhl si puk do strany a pohodlně skóroval. U druhé si sebral u zadního mantineulu puk, obkroužil branku a zvýšil. Mezi jeho zásahy se ještě vměstnala pohotová dorážka Martina Adamského.

Třetí třetina patřila Liberci, který snížil. Třinecké uklidnil v 52. minutě Patrik Hrehorčák, který v pádu stanovil konečnou podobu výsledku. „Začali jsme hrát teprve ve třetí části, tu druhou jsme působili velmi špatně, prohrávali jsme osobní souboje. Hrát dobře jen dvacet minut, to je málo proti každému soupeři a už vůbec to nemůže stačit na Třinec,“ řekl hostující kouč Patrik Augusta.

Zápas přinesl i souboj třineckého obránce Davida Musila s jeho bratrem Adamem. Oba bratři proti sobě nastoupili poprvé a často na sebe v poslední dvacetiminutovce naráželi. „No, neměl jsem z toho radost, ale vycházelo to tak, že jsme skoro celou třetí třetinu hráli proti sobě. Vnímal jsem ho na ledě a nechtěl jsem, aby dal gól. Bylo to ale pěkné si proti němu zahrát, celkem se mu i dařilo,“ řekl David Musil.

Třinec – Liberec 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 19. Dravecký (Marcinko), 26. M. Kovařčík (Stránský, Krajíček), 27. Adamský (Kofroň), 34. M. Kovařčík (O. Kovařčík, Galvinš), 52. Hrehorčák (O. Kovařčík) – 23. Ordoš (Krenželok), 46. Bulíř (Šmíd, Peters). Rozhodčí: Hradil, Kika – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 4296.
Třinec: Bartošák – Kundrátek, Gernát, Krajíček, Doudera, Musil, Galvinš – Chmielewski, Vrána, M. Stránský – Hrňa, Marcinko, Dravecký – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Hrehorčák – Kofroň, Polanský, Adamský. Trenéři: Varaďa, Zadina a Raszka.