Oceláři prohráli s posledním Kladnem, inkasovali čtyřikrát v první třetině

Třinečtí hokejisté podlehli na ledě Kladna 2:5. Oceláři prohrávali 0:4 už v čase 16:23, ve kterém Kacetl přepustil místo v brankovišti Mazancovi. Vyšší trest obdržel Voženílek za zákrok na Klepiše. Góly dali Čacho a Adámek.

Daniel Voženílek vyfasoval na ledě Kladna vyšší trest a při jeho vyloučení inkasovali Oceláři gól na 0:4. Ilustrační foto. Petr Rubal

„První třetina byla od nás opravdu špatná. Pro náš výkon nemám omluvu. Mrzí mě to,“ uvedl Čacho, který označil výkon týmu za jeden z nejhorších v sezoně. Nevyloučil, že Kladno, které bude zachraňovat extraligu v baráži, podcenili. „Asi to bylo v našich hlavách. Musíme si to v kabině vyříkat, fakt se tohle nemůže stávat. Nehráli jsme vůbec dobře. Všechna čest Kladnu, ale my sami jsme je posadili na koně. Oni to pak ale zvládli,“ doplnil.

„První třetina byla od nás opravdu špatná. Pro náš výkon nemám omluvu. Mrzí mě to.“Viliam Čacho

Po 69 sekundách hry zakončil Hejda akci Kladna do odkryté branky a otevřel skóre. V šesté minutě domácí faulovali v úniku Čacha a rozhodčí nařídili trestné střílení, ale Růžička trefil z bekhendového blafáku tyč.

Následně Ticháček využil přesilovou hru střelou zpoza mezikruží nad lapačku Kacetla. Z dorážky zvýšil na 3:0 Klepiš, jehož srazil ve 12. minutě k ledu Voženílek a obdržel trest na pět minut a dokonce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. V přečetní převaze udeřil Procházka.

„Vše se dnes odvíjelo od první třetiny, do které jsme špatně vstoupili v desáté minutě prohrávali 0:3. A ještě tam byly další příležitosti domácích. Ve druhé třetině jsme si vytvořili pohybem nějaké šance spíše v přesilové hře, ale ani jednu ze tří výhod jsme nevyužili. Proto je výsledek, jaký je. Zklamání,“ zhodnotil zápas třinecký trenér Zdeněk Moták.

Čacho snížil šťastným způsobem, když se mu dostal nahozený puk před prázdnou branku po odrazu od zadního mantinelu, kde na něj čekal domácí gólman. Na začátku třetí třetiny ještě snížil Adámek. Další drama nepřipustil v 53. minutě z přečíslení dva na jednoho Procházka. „Do druhé třetiny jsme šli pořád s tím, že nic nevzdáváme. Že chceme s utkáním něco udělat, otočit ho. Nevyšlo to,“ prohlásil Čacho.

Další zápas odehrají Oceláři v úterý na ledě Českých Budějovic.

Kladno – Třinec 5:2 (4:1, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. Hejda (Strnad, Procházka), 8. Ticháček (Tralmaks, Smoleňák), 10. Klepiš (Nemčík), 17. Procházka (Slováček, Kusý), 53. Procházka (Strnad, Melka) – 18. Čacho (Jeřábek, Dravecký), 45. Adámek (Růžička, Nestrašil). Rozhodčí: Šír, Cabák – J. Svoboda, Dědek. Vyloučení: 4:2, navíc Voženílek (Třinec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1047.
Třinec: Kacetl (17. Mazanec) – Polášek, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Adámek, Jeřábek, Mrtka – Růžička, Nestrašil, Voženílek – Kurovský, Hudáček, Daňo – Hrehorčák, Vrána, Roman – Spěváček, Čacho, Dravecký. Trenéři: Moták a Orságh.