Oceláři prohráli v Belfastu po dramatickém rozstřelu

Třinečtí hokejisté smazali v Belfastu ve třetí třetině dvougólové manko, přesto prohráli 2:3 po nájezdech. Zápas rozhodla až desátá série. Aby Oceláři postoupili v Lize mistrů do play off, musí v dvojzápase s Davosem získat alespoň pět bodů.

Třinec doma porazil Belfast 4:0. V odvetě se radoval soupeř, rozstřel rozhodl v desáté sérii Cooper. Ilustrační foto. Petr Rubal

Třinec inkasoval poprvé v desáté minutě. Po vyhraném buly vypálil od modré Cullen a Kacetlovi propadl puk mezi betony. Oceláři promarnili v úvodu druhé třetiny 118 sekund dlouhou přesilovku pět na tři, zatímco domácí svou početní převahu využili. Kacetla překonal střelou z levého kruhu Conway. Z podobného místa snížil v 51. minutě kapitán Vrána a z dorážky vyrovnal Marcinko v čase 57:40.

„Domácí hráli dobře a my jsme se stejně jako v předchozích dvou zápasech rozjeli až ve třetí třetině. Musíme hrát od začátku.“Daniel Voženílek

Po faulu na Daňa hrál Třinec na přelomu třetí třetiny a prodloužení pětiminutovou přesilovou hru. V závěru základní hrací doby mohl strhnout výhru na stranu Ocelářů dvakrát Růžička, v prodloužení trefil Marinčin tyč a velkou šanci zahodil i Voženílek, který skóroval v úvodní sérii nájezdů. Domácí otočili, ve čtvrtém kole vyrovnal Hudáček. V osmé sérii ještě odpověděl Daňo na Gilbertův zásah, ale Hudáček už po Cooperově brance porážku neodvrátil.

„Domácí hráli dobře a my jsme se stejně jako v předchozích dvou zápasech rozjeli až ve třetí třetině. Musíme hrát od začátku. V pátek startuje extraliga, budeme se na vstupy utkání soustředit a zlepšíme je,“ řekl Voženílek. „Ještě zabojujeme o postup. Teď se ale musíme připravit na pátek,“ podotkl Daňo k postavení v Lize Mistrů.

Oceláři vstoupí do nového ročníku domácím zápasem s Českými Budějovicemi. Utkání je na programu 16. září od 17.00.

Belfast – Třinec 3:2 po nájezdech (1:0, 1:0, 0:2 – 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Cullen (Owre), 30. Conway, rozhodující nájezd Cooper – 51. Vrána (Roman), 58. Marcinko (Kurovský). Rozhodčí: Schukies (Něm.), Dalton – Rodger, Fraley (všichni Brit.). Vyloučení: 3:5, navíc Ruopp (Belfast) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 3102.
Třinec: Kacetl – Marinčin, Doudera, Zahradníček, Čukste, Ročák, Jeřábek – Růžička, Vrána, Roman – Svačina, Hudáček, Daňo – Voženílek, Marcinko, Chmielewski – Kurovský, Dravecký, Hrehorčák.