Oceláři prohráli v Budějovicích po nájezdech, rozhodla až devátá série

Třinečtí hokejisté bodovali poosmé v řadě, v Českých Budějovicích ale prohráli 2:3 po nájezdech. Domácí rozhodli v deváté sérii, z Ocelářů uspěl v rozstřelu jen Nestrašil. Oba góly v základní hrací době dali Marcinko a Růžička z přesilové hry.

Martin Růžička (vpravo) si připsal asistenci u obou třineckých branek, uspěl i v rozstřelu. V prodloužení mohl rozhodnout, ale trefil ty. Ilustrační foto. Petr Rubal

„Domácí dali do zápasu asi víc než my, co se týče bojovnosti a nasazení,“ připustil asistent trenéra Vladimír Országh. „V první třetině jsme byli horším týmem, domácí lépe bruslili a vyhrávali osobní souboje. Vůbec jsme se nedostali do hry. Od druhé třetiny jsme se zvedli, ve třetí si vytvářely šance obě strany a bylo to kdo s koho. Jsme rádi, že jsme dokázali vyrovnat a že jsme urvali alespoň nějaký bod.“

„Domácí dali do zápasu asi víc než my, co se týče bojovnosti a nasazení.“Vladimír Országh

Třinec vedl od 25. minuty, kdy souhru na jeden dotek zakončil Marcinko. České Budějovice vyrovnaly před koncem druhé třetiny po nahození Bindulise od modré čáry. Domácí otočili skóre v 52. minutě po individuální akci Štencela, ale o chvíli později udeřil Růžička z levého kruhu.

Nestrašil skóroval v rozstřelu jako první, ale ještě v úvodní sérii vyrovnal Koláček. Poté Mazanec i Strmeň zastavili po sedmi nájezdech, než se prosadil Štencel. Hudáček už nenašel odpověď a stejně jako Růžička neproměnil ani jeden ze dvou pokusů. Neuspěli ani Daňo, Chmielewski, Voženílek a napodruhé už Nestrašil také nevyzrál na Strmeně.

„Chtěl bych vyzdvihnout našeho gólmana, který podal výborný výkon a dal nám šanci vyhrát,“ těšilo trenéra Českých Budějovic Jaroslava Modrého. „Třinec je kvalitní soupeř s rozdílovými hráči. Bylo to atraktivní utkání ve výborné divácké kulise. Je fajn, že jsme dokázali najít cestu k vítězství.“

Další zápas hrají Oceláři tento čtvrtek, kdy hostí od 17 hodin vedoucí Pardubice.

České Budějovice – Třinec 3:2 po nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 38. Bindulis (Pech), 52. Štencel (Pech, Kachyňa), rozhodující nájezd Štencel – 25. Marcinko (Nestrašil, Jeřábek), 55. Růžička (Jeřábek, Nestrašil). Rozhodčí: Hejduk, Vrba – Rampír, Rožánek. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:2. Diváci: 5522.
Třinec: Mazanec – Marinčin, Doudera, Jeřábek, Čukste, Jaroměřský, Zahradníček – Růžička, Marcinko, Voženílek – Daňo, Hudáček, Nestrašil – Hrňa, Hrehorčák, Chmielewski – Kurovský, Lyszarczyk, Buček. Trenéři: Moták a Országh.