Oceláři prohráli v Lize mistrů se Švédy i v odvetě

Třinečtí hokejisté podlehli v Lize mistrů doma s týmem Skellefteå 4:5 a Švédové je vystřídali ve čtyřčlenné skupině na druhé postupové příčce do play off. Oceláři celý zápas dotahovali, prohrávali 0:2, 1:4 a ještě ve 46. minutě 2:5.

Martin Růžička ve třetí třetině snížil dvěma slepenými góly z 2:5 na 4:5, ale poté se už skóre nezměnilo. Foto: Petr Rubal

„Sehráli jsme s nimi velmi dobrý zápas v Skellefteå, ale tentokrát jsme většinu zápasu tahali za kratší konec. Soupeř do utkání vstoupil lépe a vypracoval si více šancí. Výborně bruslil, byl silný na puku, věci dělal v rychlosti a do ničeho nás nepouštěl. Chvíli trvalo, že než jsme se dostali do utkání,“ uznal asistent trenéra Vladimír Országh. „Kluci ukázali ve třetí třetině charakter, dotáhli jsme na jeden gól a měli ještě šance. Ale udělali jsme v zápase strašně moc chyb a soupeř zaslouženě vyhrál.“

„Kluci ukázali ve třetí třetině charakter, dotáhli jsme na jeden gól a měli ještě šance. Ale udělali jsme v zápase strašně moc chyb a soupeř zaslouženě vyhrál.“Vladimír Országh

Oceláři prohrávali brankami Kühnhackla a Lindholma už v deváté minutě 0:2. Uzdravený Marcinko v polovině zápasu snížil v přesilové hře z dorážky, ale vzápětí hosté odskočili dvěma slepenými trefami Hugga na 4:1. Před druhou přestávkou se prosadil další úspěšnou dorážkou Daňo, ale Pudas vrátil Švédům ve 46. minutě tříbrankový náskok. Závěr zdramatizoval dvěma góly Růžička, ale skóre se už poté nezměnilo.

„Nehráli jsme v první a druhé třetině úplně dobře. Nešly nám nohy a Skellefteå hrála výborně. Musíme s tím určitě něco udělat. Vypadalo to, že Švédové byli všude a my byli o krok pomalejší. Důvod nevím. Určitě se o tom pobavíme,“ uvedl Růžička. Vyzdvihl ale finiš Ocelářů. „Nevzdali jsme se a hráli až do konce. Nebyli jsme ani daleko od vyrovnání. Ale možná je dobře, že jsme hráli takto, alespoň se ukázalo, co je třeba zlepšit a vyladit před extraligou.“

Ještě před startem extraligy (16. září doma s Českými Budějovicemi) letí Třinec do Belfastu na další zápas Ligy mistrů. „Chceme vyhrát a zachovat si šanci na postup,“ podotkl Országh.

Oceláři si prohrou se Švédy zkomplikovali boj o postup do play off. Po třech kolech mají čtyři body, Skellefteå o jeden více a Davos, se kterým se střetnou na závěr základní skupiny dvakrát v říjnu, ještě nezaváhal.

Třinec – Skellefteå 4:5 (0:2, 2:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 30. Marcinko (Doudera), 39. Daňo (J. Hudáček, Čukste), 47. M. Růžička, 51. M. Růžička (Vrána, Marinčin) – 2. Kühnhackl (Granberg), 9. Lindholm (Lundberg, Kühnhackl), 31. Hugg (Granberg), 32. Hugg (Möller), 46. Pudas (Forsfjäll, Kühnhackl). Rozhodční: Hronský (SR), Šír – Ondráček, Špůr (všichni ČR). Vyloučení: 4:6. Využíti: 2:0. Diváci: 2601.
Sestava Třince: Mazanec – Marinčin, Doudera, Ročák, Čukste, Jeřábek, Zahradníček – M. Růžička, P. Vrána, M. Roman – Svačina, J. Hudáček, Daňo – Voženílek, Marcinko, Chmielewski – Kurovský, Dravecký, Hrehorčák. Trenér. Moták.

Další zprávy z regionu