Oceláři prohráli ve šlágru kola s lídrem soutěže a přišli o bodovou sérii

Třinečtí hokejisté podlehli ve šlágru kola doma Pardubicím 1:5. Lídr extraligy vedl o pět gólů už ve 27. minutě. Čestných úspěch Ocelářů, kteří nebodovali poprvé od 1. října, vstřelil Richard Pánik.

Třinečtí hokejisté vyslali v utkání 31 střel a Romana Willa připravili o nulu ve 47. minutě. Foto: Petr Rubal

„Měli jsme v zápase kvalitní jen momenty,“ uvedl třinecký trenér Zdeněk Moták. „Udělali jsme příliš mnoho chyb, ztratili jsme příliš mnoho kotoučů. Hlavně v našem obranném pásmu a soupeř nás trestal. Musím poděkovat fanouškům, že za námi stáli celých šedesát minut. Alespoň jsme vyhráli třetí třetinu, kdy jsme si v kabině řekli, že nic nevypustíme, že budeme bojovat, dřít a půjdeme do nich naplno,“ pokračoval.

„Měli jsme v zápase kvalitní jen momenty.“Zdeněk Moták

Varaďa přijel ve své trenérské kariéře poprvé do Třince jako soupeř a jeho svěřenci mu návrat do známých míst zpříjemnili. Úvodní gól Pardubic vsítil v sedmé minutě Radil z přečíslení tři na dva. Před Kacetlem osamocený Poulíček zvýšil z bekhendové kličky.

Zbývající tři branky hostí padly v úvodu druhé třetiny. Čerešňák využil přesilovou hru střelou od modré čáry. Zohorna vyhnal Kacetla z branky precizní střelou do růžku. I Mazanec ale brzy inkasoval. V další početní výhodě jej překonal Sedlák z hranice brankoviště.

„Už poslední zápasy nebyly z naší strany ideální a proti Pardubicím to jen vyvrcholilo. Zajíci se ale počítají až po honu, byl to normální zápas uprostřed sezony,“ vysvětlil Voženílek, po jehož přihrávce zkorigoval výsledek Pánik ve 47. minutě trefou do odkryté branky.

Třinec tak prohrál v základní hrací době poprvé od sedmého kola. Následně bodoval v šestnácti zápasech v řadě až do duelu s Pardubicemi. Během série vybojoval 39 ze 48 možných bodů a posunul se na třetí místo. „Uděláme za sérií, kterou jsme měli, tlustou čáru. I za dnešním výkonem a budeme bojovat dál,“ slíbil trenér Moták.

V příští utkání hostí Oceláři v pátek 8. prosince doma Kometu Brno.

Třinec – Pardubice 1:5 (0:2, 0:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 47. Pánik (Voženílek, Růžička) – 7. Radil (Zohorna, Bučko), 13. Poulíček (Cienciala, Bučko), 21. Čerešňák (Radil), 24. Zohorna (Kousal, Čerešňák), 27. Sedlák (Kaut, Čerešňák). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 7:4, navíc Nestrašil (Třinec) 10 minut a do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 4596.
Třinec: Kacetl (od 24. Mazanec) – Marinčin, Smith, Kundrátek, Jeřábek, Adámek, Polášek, Nedomlel – Voženílek, Vrána, Pánik – Růžička, Sikora, Nestrašil – Hrehorčák, Roman, Doktor – Kurovský, Čacho, Dravecký. Trenéři: Moták a Országh.