Oceláři roznesli doma Olomouc, k výhře je nastartoval kuriózní gól

Třinečtí hokejisté přehráli Olomouc 5:0 a bodovali podesáté v řadě. K výhře pomohlo Ocelářům zaváhání gólmana Konráda, po kterém otevřel Polášek ve druhé minutě skóre. Dvakrát se v utkání trefil Hudáček a Kacetl kryl 31 střel.

Adam Polášek (druhý zprava) potrestal zaváhání gólmana Branislava Konráda a vstřelil za Oceláře první extraligový gól. Foto: Petr Rubal

Konrád vyjel za branku za nahozeným pukem, ke kterému se ale dostal dřív Hrehorčák a po jeho přihrávce skóroval Polášek do prázdné branky. „Při mantinelu byla ani ne voda, ale nějaká kaše, asi 10, 20 centimetrů veliká. Vůbec jsem o ní nevěděl, puk se úplně zastavil. Hrát jsem jej nemohl a nestihl jsem se ani vrátit do branky. Taková špatná situace. Bohužel se tohle nedá předvídat,“ vysvětlil Konrád.

„Celý zápas jsme hráli dobře. Pohybovali jsme se dobře, kombinovali jsme se dobře a přihrávky celkem chodily. Vytvářeli jsme si tím nejen střelecké, ale i brankové příležitosti a rezultovaly z toho góly.“Zdeněk Moták

Polášek prozradil, že se soustředil na 150 procent, aby hlavně trefil branku. „Měl jsem štěstí, plácnul jsem to přímo doprostřed brány,“ upřesnil třinecký bek, který vstřelil za Oceláře první extraligový gól.

V osmé minutě zvýšil Hudáček z dorážky. Ve druhé třetině zakončil Daňo do prázdné branky chytrou přihrávku Hudáčka. Vzápětí si osamocený Roman vychutnal Konráda forhendovou kličkou. Výhru završil v 52. minutě Hudáček, který nahodil puk zpoza branky do zad Konráda, od něhož se kotouč odrazil do sítě.

„Věděl jsem, že je mimo brankoviště a že to můžu vyzkoušet. Vyšlo to. Korado (Konrád) říkal, že kdybychom vystřelili od střídačky, tak asi dáme gól,“ uvedl Hudáček a těšilo jej, že našli recept na urputnou osobní obranu Olomouce. Oceláři totiž minulou sezonu prohráli doma s Hanáky oba duely (2:3 a 1:3). Tentokrát ale soupeře často přečíslovali a zůstávali volní v prostoru před brankou.

„Musíte vytáhnout hráče, hrát trošku jiný styl hokeje. Měli jsme před utkáním i delší video a pohovor,“ vysvětlil Hudáček. „Pečlivě jsme se připravovali a celý zápas jsme hráli dobře. Pohybovali jsme se dobře, kombinovali jsme se dobře a přihrávky celkem chodily. Vytvářeli jsme si tím nejen střelecké, ale i brankové příležitosti a rezultovaly z toho góly,“ doplnil třinecký trenér Zdeněk Moták.

Další extraligové utkání odehrají Oceláři až po reprezentační přestávce v pátek 17. listopadu na ledě Hradce Králové. Ještě před tím je ale čeká zápas osmifinále play off Ligy mistrů doma proti Skelleftea (14. listopadu od 18 hodin).

Třinec – Olomouc 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Polášek (Hrehorčák, Vrána), 8. Hudáček (Smith, Marinčin), 33. Daňo (Hudáček, Roman), 35. Roman (Hrehorčák, Vrána), 52. Hudáček (Nestrašil, Daňo). Rozhodčí: Mejzlík, Šír – Frodl, Hynek. Vyloučení: 3:1. Bez využití: Diváci: 5138.
Třinec: Kacetl – Marinčin, Smith, Kundrátek, Polášek, Adámek, Jeřábek, Nedomlel – Růžička, Voženílek, Pánik – Daňo, Hudáček, Nestrašil – Hrehorčák, Vrána, Roman – Kurovský, Čacho, Dravecký. Trenéři: Moták a Országh.

Další zprávy z regionu