Oceláři roznesli Osvětim a v play off Ligy mistrů se střetnou se Spartou

Třinečtí hokejisté porazili v Lize mistrů doma Osvětim 7:3 a postoupili ze čtvrtého místa do osmifinále play off. Oceláři vedli v 18. minutě 5:0, Hudáček si připsal čtyři body (2+2) a Jeřábek nastoupil po téměř osmi měsících.

Po téměř osmi měsících hrál zápas Jakub Jeřábek. Foto: Lukáš Filipec

„Vstup se nám povedl, rychle jsme odskočili. Ještě lepší byla předvedená hra. Objevily se tam věci, na které apelujeme,“ uvedl asistent trenéra Třince Jiří Raszka. Oceláři po prohře s Karlovými Vary zamíchali se sestavou. „Útoky, jak byly, vypadaly dobře. Věřím, že to kluci naváží i v extralize,“ doplnil.

„Vstup se nám povedl, rychle jsme odskočili. Ještě lepší byla předvedená hra. Objevily se tam věci, na které apelujeme.“Jiří Raszka

Třinec získal bleskově dvoubrankový náskok. V přečíslení dva na gólmana otevřel skóre Roman po spolupráci s Hudáčkem. O 21 sekund později se prosadil z předbrankového prostoru Hrehorčák. Kundrátek zvýšil ve čtvrté minutě z dorážky své střely, v polovině třetiny usměrnil Kurovský z hranice brankoviště puk do sítě počtvrté. Hosty ještě zachránila třikrát tyč po střelách Ciencialy, Adámka a Jeřábka. Pátý gól Ocelářů vstřelil až zblízka Nestrašil.

Poté se ke slovu dostala Osvětim. Kacetla překonal z dorážky Olsson a početí výhodu využil Liljewall. Ve třetí třetině vrátil Hudáček Ocelářům dvěma trefami z levého kruhu čtyřgólový náskok. V přesilové hře upravil na 6:2 a v 57. minutě kontroval na snížení Olssona Trkuljy z mezikruží.

„Hráli jsme jednoduchý, strojový hokej, a potom přišly odrazy, kreativita. Už vycházelo pomalu všechno. Druhá třetina sice byla trochu slabší, měli jsme zbytečná oslabení a posadili jsme je na koně. Ale pak jsme se znovu vrátili do zápasu a ukázali sílu,“ uvedl Libor Hudáček, který má stejně bodů (4+8) jako nejproduktivnější hráč soutěže Michael Špaček (7+5).

Jeřábek hrál skoro po osmi měsících a cítil se jak školák
Ve čtvrté obranné dvojici nastupoval Jeřábek, který utrpěl začátkem března otevřenou zlomeninu lýtkové a holenní kosti. Odehrál 16 minut. „Bylo to trochu, jako bych šel poprvé do školy,“ přiblížil Jeřábek. Pochvaloval si, že noha zatížení zvládla. „Ani jsem si na to nevzpomněl. Byla skvělá atmosféra díky oběma kotlům, zápas mě vtáhl,“ podotkl 33letý obránce.

Oceláře čeká v osmifinále play off Ligy mistrů český souboj. Střetnou se Spartou. „Určitě bychom byli rádi za konfrontace s někým jiným. Ale pokud to tak vyjde, nedá se nic dělat,“ řekl Jeřábek ještě před dohráním posledních zápasů v základní skupině.

Třinec – Osvětim 7:3 (5:1, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 2. Roman (Hudáček), 2. Hrehorčák (Čacho, Mrtka), 4. Kundrátek (Daňo, Nedomlel), 10. Kurovský (Sikora, Hudáček), 18. Nestrašil (Daňo, Marinčin), 44. Hudáček (Adámek, Cienciala), 57. Hudáček (Kurovský, Sikora) – 20. Olsson (Marklund, Olsson Trkulja), 29. Liljewall (Olsson Trkulja, Ackered), 51. Olsson Trkulja (Marklund, Ackered). Rozhodčí: Hribik, J. Šindel – Thuma, J. Svoboda (všichni ČR). Vyloučení: 2:4, využití: 1:1.
Třinec: Kacetl – Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Adámek, Jank, Mrtka, Jeřábek – Daňo, Nestrašil, Cienciala – Kurovský, Sikora, Hudáček – Roman, Addamo, Teplý – Hrehorčák, Čacho, Dravecký. Trenéři: Moták, Malík a Raszka.