Oceláři udolali Hradec Králové a vyhráli popáté v řadě

Třinečtí hokejisté vyhráli na ledě Hradce Králové 3:2 a naplno bodovali popáté v řadě. První dva góly zápasu vstřelil v úvodní třetině Růžička. Domácí v prostředním dějství vyrovnali a o vítězství Ocelářů rozhodl Hudáček.

Martin Růžička vstřelil v Hradci Králové první dva góly zápasu. Ilustrační foto: Petr Rubal

„Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas. Hradec má v posledních zápasech velmi dobrou formu. Potvrdilo se to,“ uvedl asistent třineckého trenéra Vladimír Országh. „Měli jsme dobrý začátek, vedli jsme o dva góly. Pak ale domácí vyrovnali v přesilovkách. Důležité bylo, že jsme ještě do konce druhé třetiny dali třetí gól. Ve třetí třetině to byl boj. Odmakali jsme to, ukázali jsme charakter. Zápas měl parametry play off. Jsme vděční za důležité vítězství,“ doplnil.

„Odmakali jsme to, ukázali jsme charakter. Zápas měl parametry play off. Jsme vděční za důležité vítězství.“Vladimír Országh

Růžička otevřel skóre v deváté minutě v přesilové hře střelou z levého kruhu. O chvíli později zvýšil z prostoru před branku, když jej uvolnil Voženílek přihrávkou od zadního mantinelu. Domácí snížili tři sekundy po vypršení početní převahy, z levého kruhu se prosadil Estephan. Z opačné strany vyrovnal už za 80 sekund z přesilové hry Pavelka. Zápas rozhodl Hudáček, který po pasu Marinčina zakončil akci do odkryté branky.

Oceláři po prohře na ledě Sparty zvítězili v pěti zápasech za sebou se skóre 25:6. Podle Růžičky nic moc ve hře nezměnili.

„Ale blíží se play off. Chceme to tímhle směrem ladit, čeká nás nejdůležitější část sezony. Musíme být připravení,“ podotkl Růžička, který si po reprezentační přestávce připsal ve dvou zápasech pět bodů (2+3). Neodpočinul jsem si, ale za pozvánku jsem samozřejmě rád. Pořád ještě čerpám z toho tempa, které se na mezinárodní scéně hraje. Je lepší hrát zápasy než jenom trénovat,“ vysvětlil.

Příští utkání odehrají Oceláři doma tuto neděli proti Litvínovu.

Hradec Králové – HC Oceláři Třinec 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 28. Estephan (Blain, Lalancette), 29. Pavelka (Blain, Estephan) – 9. Růžička (Kundrátek, Nestrašil), 12. Růžička (Voženílek, Nestrašil), 36. Hudáček (Marinčin). Rozhodčí: Jaroš, Květoň – Lhotský, Zíka. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. Diváci: 5019.
Třinec: Mazanec – Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Adámek, Jeřábek, Polášek – Růžička, Nestrašil, Voženílek – Kurovský, Hudáček, Daňo – Hrehorčák, Vrána, Roman – Sikora, Čacho, Dravecký. Trenéři: Moták a Országh.