Oceláři uspěli po nájezdech, Voženílek rozhodl ruským blafákem

Třinečtí hokejisté vyhráli na ledě Mladé Boleslavi 3:2 po nájezdech. Oceláři sahali po třech bodech, ale inkasovali deset sekund před koncem třetí třetiny. Rozstřel rozhodl Voženílek, který skóroval i v základní hrací době.

Kromě Daniela Voženílka skóroval za oceláře v základní hrací době i Daniel Kurovský (vlevo). Archivní foto: Petr Rubal

„Byl to hodně těžký zápas. Boleslav hraje poslední dobou dobře,“ uvedl Voženílek, který se prosadil v nájezdech na stejném zimáku i koncem listopadu. Tehdy vysekl forsbergovu kličku, zatímco nyní zvolil ruský blafák – napřáhl a tvrdou ranou poslal puk k tyči. „Upřímně? V tréninku zkouším jiné věci, tohle mě napadlo až při nájezdu, když jsem viděl volné místo a snažil se ho trefit. Naštěstí to tam propadlo,“ upřesnil.

Oceláři v zápase dvakrát vedli. Kurovský otevřel skóre v 17. minutě tečí. Domácí vyrovnali střelou Pavlíka od modré čáry. Třinci měl opět navrch po hezké souhře v přesilovce a Voženílek usměrnil chytrou přihrávku Růžičky do prázdné branky. Mladá Boleslav vyrovnala až při hře v šesti proti čtyřem, ve které se prosadil Fořt z dorážky.

V rozstřelu neuspěl z Ocelářů jen Pánik, zatímco své pokusy proměnili postupně Nestrašil, Vrána, Voženílek a Růžička. Mazanec nestačil na dva nájezdy domácích. Třinečtí tak vyhráli v Mladé Boleslavi stejně na konci listopadu, tehdy ale otáčeli z 0:2 po první třetině.

„Zrodil se stejný výsledek jako před měsícem, ale po odlišném průběhu. Byl to vyrovnaný zápas, i když jsme většinu utkání vedli, a stálo nás to spoustu sil. Proto jsme rádi, že odsud odvážíme dva body,“ uvedl třinecký trenér Zdeněk Moták.

Jeho svěřenci si upevnili třetí místo a mají tříbodový náskok před Litvínovem, kde odehrají v pátek další kolo.

Mladá Boleslav – Třinec 2:3 po sam. náj. (1:1, 0:1, 1:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 18. Pavlík (Malát, Rohlík), 60. Fořt (Malát, Lantoši) – 17. Kurovský (Marinčin, Holinka), 30. Voženílek (Růžička, Jeřábek), rozhodující nájezd Voženílek. Rozhodčí: A. Jeřábek, Jaroš – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. Diváci: 2774.
Třinec: Mazanec – Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Polášek, Jeřábek – Růžička, Roman, Voženílek – Nestrašil, Vrána, Pánik – Kurovský, Holinka, Hrehorčák – Haas, Čacho, Dravecký. Trenéři: Moták a Országh.