Oceláři vyhráli v Plzni, po dvou gólech vstřelili Růžička a Hudáček

Třinečtí hokejisté zvítězili v Plzní 5:4 v prodloužení. Oceláři vyrovnali v 56. minutě gólem Kaňáka a zápas rozhodl Růžička, který stejně jako Hudáček vstřelil dvě branky. Nestrašil si připsal čtyři asistence.

Martin Růžička (druhý zleva) dal v Plzni dva góly včetně vítězného. Lídr Třince vystřídal v čele produktivity soutěže Marka Daňa. Ilustrační foto: Petr Rubal

„Viděli jsme dobrý a bojovný zápas z obou stran,“ uvedl asistent třineckého trenéra Vladimír Országh. „Nás těší, že i když jsme pár minut před koncem dostali gól (na 3:4), dokázali jsme se z toho dostat a vyrovnat. V prodloužení jsme využili nabídnutou přesilovku, to pro nás znamená velmi důležité body. Tím spíš, že Plzeň dnes hrála velmi dobře.“

„Nás těší, že i když jsme pár minut před koncem dostali gól (na 3:4), dokázali jsme se z toho dostat a vyrovnat. V prodloužení jsme využili nabídnutou přesilovku.“Vladimír Országh

Plzeň otevřela skóre už po pěti sekundách druhé třetiny, Mazance zaskočil Rekonen střelou zpoza pravého kruhu. Třinec otočil góly Hudáčka, který se prosadil z dorážky a při druhé trefě využil přesilovou hru pět na tři. Mazanec si poté vybral slabší chvilku a lapačkou nezkrotil nahození Holešinského zpoza pravého kruhu.

Růžička udeřil o chvíli později z přečíslení dva na jednoho, ale Plzeň v poslední třetině překlopila vedení na svou stranu. Hrabík švihem z levého kruhu vyrovnal a v 54. minutě upravil Schleiss tečí na 4:3. Kaňák ale střelou od modré čáry vynutil pro Třinec prodloužení, které ukončil v přesilové hře Růžička.

„Potřebovali jsme sice získat tři body a máme dva, ale jsme rádi za vítězství. Je neskutečně důležité,“ uvedl Kaňák, který přišel do Třince těsně před uzávěrkou přestupů právě z Plzně. „Měl jsem radost, že jsem dal gól, ale já tady v Plzni vyrostl. Proti bývalému týmu se góly neslaví, takhle to vnímám,“ vysvětlil.

Třinec přerušil sérii čtyř proher a tři kola před koncem základní části je v tabulce šestý o tři body za Libercem. Další utkání odehraje v neděli na ledě pražské Sparty v repríze posledního finále.

Plzeň – Třinec 4:5 v prodl. (0:0, 2:3, 2:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 21. Rekonen (Schleiss, Mertl), 33. Holešinský (Houdek), 48. Hrabík (Pour, Suchý), 54. Schleiss (Zámorský, Rekonen) – 28. Hudáček (Jeřábek, Nestrašil), 31. Hudáček (Růžička, Nestrašil), 36. Růžička (Daňo), 56. Kaňák (Nestrašil, Jeřábek), 64. Růžička (Nestrašil). Rozhodčí: Hejduk, J. Ondráček I – J. Ondráček II, Tůma. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:2. Diváci: 4529.
Třinec: Mazanec – Marinčin, Smith, Jeřábek, Kaňák, Adámek, Doudera – Růžička, Vrána, Daňo – Voženílek, Hudáček, Nestrašil – Dravecký, Marcinko, Chmielewski – Hrňa, Roman, Buček. Trenéři: Moták a Országh.