Olympiádu dětí a mládeže si užili také sportovci z Třinecka

Stolní tenista Jan Lisztwan vyhrál společně s Danielem Košťálem soutěž dvoučlenných družstev na Olympiádě dětí a mládeže. Stříbro získal orientační běžec Jan Krupa a třetí skončili atlet Vojtěch Turek a gymnasta Jáchym Turoň.

Jan Lisztwan se zlatou medailí a diplomem z Olympiády dětí a mládeže. Foto: Filip Muroň

Olympiáda dětí a mládeže je republiková soutěž krajských reprezentací v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň (11 až 15 let). Účastníkům přibližuje atmosféru olympijských her, jak je známe u dospělých – slavnostní ceremoniály, zapálení ohně, složení přísahy a žití v olympijské vesničce.

„Největším zážitkem pro mě byl samozřejmě zisk zlaté medaile a slavnostní ceremoniál, kde nám ji předávali.“Jan Lisztwan

„Olympiádu jsem si užil po všech stránkách. Budu na tuto akci vždy rád vzpomínat,“ uvedl Lisztwan. „Největším zážitkem pro mě byl samozřejmě zisk zlaté medaile a slavnostní ceremoniál, kde nám ji předávali. Motivuje mě to k tomu, abych se stále snažil a zlepšoval svou hru,“ dodal.

Třinecká atletika měla pětičlenné zastoupení a Turek se zaskvěl třetím místem v běhu na 800 metrů (2:12,68). Tři ze čtyř chlapců z družstva Moravskoslezského kraje v orientačním běhu i sportovní gymnastiky pocházeli z třineckých oddílů. Krupa zazářil druhým místem ve sprintu, Turoň skončil třetí na bradlech.

Více si přečtete v dnešním vydání Třineckého hutníku.