Penalty připravily v závěru Jablunkov i Smilovice o bod

Fotbalisté Jablunkova i Smilovic prohráli v I.A třídě až gólem v závěru, který padl z penalty. Obě byly shodně nařízené za hru rukou. Týmy Mostů u Jablunkova i Oldřichovic inkasovaly ve druhé půli čtyřikrát a ztratily dobře rozehrané zápasy.

Mosty u Jablunkova sráží individuální chyby v obranné hře. Archivní foto: Roman Baselides

Jablunkov vedl 1:0 na hřišti Hrabové do 78. minuty. Soupeř ale utkání dvěma góly otočil. „Před zápasem jsem bál se debaklu. Měli jsme problémy se sestavou, jeli jsme s dorostenci, chyběli nám gólmani. Teď jsem ale zklamaný, že jsme neuhráli tři body. Měli jsme přidat druhý gól, ale zahodili jsme tři stoprocentní šance a domácí po naší chybě krásným gólem z dvaceti metrů vyrovnali,“ uvedl trenér Jablunkova Stanislav Kluz.

„Při penaltovém zákroku šel Bulawa proti hráči, pootočil se a míč ho trefil do ruky. Neprotestovali jsme. Ale zase jsme měli smůlu, Komár vytáhl míč na tyč, od ní se odrazil do druhé tyče k jejich hráči, který to doklepl. Ale smekám před všemi, jak zápas odehráli. Hlavně před Komárem a mladými,“ dodal.

„Před zápasem jsem bál se debaklu. Měli jsme problémy se sestavou, jeli jsme s dorostenci, chyběli nám gólmani. Teď jsem ale zklamaný, že jsme neuhráli tři body.“Trenér Jablunkova Stanislav Kluz, jehož svěřenci ztratili v závěru vedení 1:0 v Hrabové

Smilovice prohrály gólem z penalty 0:1 s Orlovou. „Zahráli jsme rukou a rozhodčí ji posoudil jako penaltovou. Škoda, deset minut předtím je zachránil brankář, když se vytáhl proti krásné střele Filipa Przyczka,“ řekl trenér Smilovic Pavel Smatana.

Bystřice porazila Jistebník 3:2 a je v I.A třídě jediným týmem, který má po dvou kolech plný počet bodů. Gólman Galusik zneškodnil za stavu 2:1 penaltu a zachránilo ho i břevno. Bystřice ale měla zápas pod kontrolou, po přestávce zvýšila na 3:1 a ještě spálila dost šancí.

Oldřichovice prohrály v I. B třídě 0:4 ve Věřňovicích. Utkání na hřišti jednoho z adeptů na postup ovlivnilo vyloučení Trombika, který v závěru prvního poločasu obdržel za stavu 0:0 dvě žluté karty za zbytečné fauly.

„Totálně to ovlivnilo další průběh zápasu. Domácí jsme zaskočili, v první půli trefili dvě břevna a do ničeho je nepustili. Ale nesrovnali jsme se s hrou v desíti, do osmi minut po přestávce jsme třikrát inkasovali a bylo hotovo,“ uvedl trenér Oldřichovic Miloš Koloničný.

Mosty u Jablunkova vedli nad Dolní Lutyní po první půli 2:1, ale hosté čtyřmi góly obrátili na konečných 2:5. Domácí cítili křivdu, že rozhodčí neodpískal za stavu 2:4 penaltu v jejich prospěch a navíc uznal pátou branku, přestože pomezní signalizoval ofsajd.

Vendryně uspěla v Hnojníku 3:0. Povedl se jí nástup, góly posil Robina Plisky a Zdeňka Gureckého vedla už po 22 minutách 2:0. Zaslouženou výhru korunoval po přestávce Tomáš Guznar.

Český Těšín vlivem špatně odehrané první půle podlehl Čeladné 0:2. Stejným poměrem prohrál i Nýdek, který chtěl v Horní Suché bez několika hráčů základní sestavy hlavně dobře bránit. Remízu držel do 63. minuty.

KRAJSKÝ PŘEBOR
Český Těšín – Čeladná 0:2 (0:2)
Góly: 3. a 27. Dušík.
Český Těšín: Gradek – Bolek, Matuszek (78. Martinek), Rac, Byrtus – Sostřonek, S. Zogata, Michalisko (61. Krucina), Folwarczny – Vlachovič, Kiška (61. J. Zogata). Trenér: Luhový.

I.A TŘÍDA
Bystřice – Jistebník 3:2 (2:1)
Góly: 6. a 47. Kisza, 16. Badura – 11. Vavroš, 90. Miklas.
Bystřice: Galusik – Zoubek, Buryan, I. Martinčík, J. Rusz (78. L. Teofil) – Pěla, Kisza, D. Kantor, Badura (46. B. Kreželok) – Noga (75. Liberda), Staniek (46. M. Teofil). Trenér: Černek

Hrabová – Jablunkov 2:1 (0:1)
Góly: 78. Loska, 88. Šimon z penalty – 37. T. Martynek.
Jablunkov: Komár – A. Nieslanik, M. Cienciala, Bulawa, Świerciek – T. Martynek, Hupka, T. Nieslaník, R. Szotkowski – Michálek (87. Bocek), Raszka. Trenér: S. Kluz

Smilovice – Orlová 0:1 (0:0)
Gól: 84. Kempný z penalty
Smilovice: Bašanda – Roman Barteczek, Junga, Kocur, Kohut – Opluštil (65. Balvar), Dytko, Radek Barteczek – Baron (42. R. Cienciala), Przyczko – Míra (40. O. Svoboda). Trenér: Smatana

I.B TŘÍDA
Věřňovice – Oldřichovice 4:0 (0:0)

Góly: 46. Čerešňa, 52. Wojtas, 54. Vlček, 78. Danel. ČK: 42. Trombik (Oldřichovice)
Oldřichovice: Cymorek – Vlachovič (63. Plevko), Adámek (54. Huťka), Samek, Niemiec – Trombik, Machala, Janeček, J. Cienciala – R. Kisza (79. Gallitzdörfer), Fryda (65. A. Kluz). Trenér: Koloničný.

Horní Suchá – Nýdek 2:0 (0:0)
Góly: 63. Pietrasz, 73. Vydiolek
Nýdek: J. Kantor – Pyszko, L. Cienciala, Hadrava, Tlacháč, Szmek – Červeňák, Spratek, L. Sikora, Hojdysz (74. Mitrega) – Rakowski. Trenér: Marsín

Hnojník – Vendryně 0:3 (0:2)
Góly: 13. Pliska, 22. Gurecký, 67. Guznar
Hnojník: Lamoš – T. Jantoš, Bauman, Oborný – A. Maceček, Kozel, A. Klus, Gańczarczyk, M. Klus – Mach, Minář. Trenér: Mikunda.
Vendryně: Kolarczyk – Polák (79. Ťupa), Szymczyk, Benjamin Hulboj, Przywara (40. Duda) – Gurecký (84. Kiedroň), Divina (73. Konderla), Pilch, M. Hulboj – Guznar, Pliska (55. Mitrenga). Trenér: D. Martynek

Mosty u Jablunkova – Dolní Lutyně 2:5 (2:1)
Góly: 26. P. Kajzar, 28. Šafařík – 57. a 61. N. Pecha, 16. Pěgřim, 74. Havlásek z pen., 90. D. Pecha.
Mosty u Jablunkova: Marszalek – Bažant (88. D. Nieslanik) – M. Szotkowski, Malyjurek (85. Bednár), F. Turek – Fuják (65. Mat. Turek), O. Jochymek, Bula, Lukosz – Šafařík, P. Kajzar. Trenér: Bula

Fotbal v okrese:
Nebory – Kozlovice 0:5, Bukovec – Lískovec 4:9, Písek – Baška 6:1. Utkání Hrádek – Palkovice bylo přeloženo na 3.11.