Proti Spartě je to vždy prestižnější, řekl autor vítězné trefy Chmielewski

Třinečtí hokejisté vydřeli vítězství 2:1 nad Spartou Praha a doma vyhráli po jedenácté za sebou. Nerozhodný stav zlomil ve 35. minutě Aron Chmielewski, v závěru Oceláři ubránili i vyšší trest Davida Musila.

Aron Chmielewski vstřelil druhý vítězný gól v sezoně. První dal Olomouci. Archivní foto: Petr Rubal

Třinec se ujal vedení z první střely. V páté minutě ujel Vladimír Svačina, který přesnou střelou do horního růžku znepříjemnil debut brankáře Jakuba Sedláčka ve sparťanském dresu. „Takhle chceme přivítat každého brankáře, každý tým. Super, že jel zrovna Svačina, který má výbornou střelu. Gólman neměl šanci,“ řekl v rozhovoru s novináři Chmielewski.

„Když jsem přišel z Polska, tak Sparta byla jedním z týmů, který jsem znal. Podařilo se mi jí dát první extraligový gol. Každý zápas hrajete stejně, ale proti Spartě je to vždy prestižnější.“Třinecký útočník Aron Chmielewski

Jinak první třetina ale vyzněla pro hosty, kteří vyrovnali trefou Piskáčka ze samostatného úniku. „Byl to těžký zápas, hlavně začátek. Hráli jsme fakt špatně,“ uznal Chmielewski a také trenér Třince Václav Varaďa po zápase, řekl, že jeho svěřencům nejely v první třetině nohy. „Měli jsme ale výbornou druhou třetinu a dopadlo to dobře,“ oddechl si polský útočník.

Třinec měl v prostřední části navrch, tlak zúročil právě Chmielewski. „To by dal asi každý hráč. Galvinš udělal 99 procent toho gólu. Naznačil střelu, všechny hráče i gólmana na ni nalákal, pak zvedl hlavu a poslal mi puk do prázdné brány. Jen jsme to tam pomalu posunul,“ popsal vítězný gól.

Rozhodčí ještě si ještě u videa ověřil, zda kotouč prošel celým objemem brankovou čárou. „Věděl jsem, že je to stoprocentně gól. Měl jsem šanci puk ještě dotlačit, kdyby bylo potřeba. Ale viděl jsem, že je kotouč za čárou, tak jsem zvedl ruce, a nechal to být, aby měli rozhodčí, co dělat,“ řekl s úsměvem Chmielewski, který má zápasy proti Spartě Praha rád.

„Když jsem přišel z Polska, tak Sparta byla jedním z týmů, který jsem znal. Podařilo se mi jí dát první extraligový gol. Každý zápas hrajete stejně, ale proti Spartě je to vždy prestižnější,“ vysvětlil.

Třinec v poslední třetině bez problémů kontroloval vedení, Spartu nepouštěl do vyložených šancí. V čase 55:38 jí ale Oceláři nabídli pětiminutovou přesilovou hru. Hosté v ní ale nic nevymysleli, navíc jim výhodu zkrátil faulem Košťálek.

„Ten faul nám pomohl, protože hrát poslední čtyři a půl minuty v oslabení proti Spartě by bylo náročné. Navíc nám chyběl Marcinko (automaticky měl stop za 40 minut ve vyšších trestech), který hraje v oslabení. Super, že to takhle dopadlo,“ dodal.

Třinec hraje další utkání v úterý 15. ledna, kdy doma hostí od 17.30 Karlovy Vary.

Třinec – Sparta Praha 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Svačina (Polanský), 35. Chmielewski (Galvinš, Růžička) – 17. Piskáček (Pech). Rozhodčí: Hradil, Nikolic (Rak.) – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 2:5, navíc Musil 5 min. a do konce utkání – Jones 10 min. a do konce utkání. Bez využití: Diváci: 4751.
Třinec: Hrubec – Krajíček, Gernát, Musil, Galvinš, Roth, Doudera – Růžička, M. Kovařčík, Hrňa – Svačina, Polanský, Adamský – Dravecký, Hladonik, Bukarts – O. Kovařčík, Cienciala, Chmielewski. Trenéři: Varaďa, Zadina a Raszka.

Další zprávy z regionu