Smilovice jedou, Bystřice obrala lídra, Oldřichovice míří za postupem

Souboj dvou nejlepších týmů v jarní části I.B třídy vyzněl jasně pro Smilovice, které vyhrály v Nýdku 4:1. Bystřice remizovala v I.A třídě na hřišti Dolní Datyně 2:2 a Oldřichovice roznesly v okresním přeboru Bašku 8:2.

Smilovice (v bílém) na jaře neprohrály, získali 35 z 39 možných bodů při skóre 56:9. Foto: Roman Baselides

„Smilovice jsou aktuálně úplně jinde. Ve všech fotbalových parametrech byli lepší. V důrazu, rychlosti, fotbalovosti a kvalitě v zakončení. Výhru si zasloužili, a pokud někomu přeji postup, tak právě jim,“ uvedl nýdecký hráč Pavel Mazurek, který v 77. minutě uzavřel skóre.

Smilovice rozhodly na přelomu prvního a druhého poločasu, kdy dvěma trefami zlomili bezgólový stav. „Projevila se naše vyzrálost v brankových situacích. Byli jsme lepší, ale domácí hlavně v první půli zahrozili dvěma třemi průniky. Mile mě svou hrou překvapili. Ale věděl jsem o jejich síle. Před dvěma týdny jsem si s manželkou udělal do Nýdku výlet na fotbal a hráli moc dobře. A to jim ještě chyběl Brzezina,“ řekl trenér Smilovic Pavel Smatana. Jeho svěřenci poskočili během jara z šesté na druhou příčku. Na vedoucí Lučinu ztrácí pět kol před koncem pět bodů. „Mají kvalitní tým. Postup si zaslouží. Ale je pravda, že mi jejich trenér říkal, že je rád, že už s námi nebudou hrát,“ pousmál se.

„Smilovice jsou aktuálně úplně jinde.“ hráč Nýdku Pavel Mazurek o formě Smilovic, které vyhrály poslední čtyři zápasy se skóre 27:2

O výhře Hnojníku rozhodl ve 36. minutě Karel Maceček. „Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. První jsme ovládli, ale měli jsme vést vyšším rozdílem. Klidně to mohlo být 3:0, 4:0. Domácí byli bezzubí, ale ve druhé půlce se zlepšili. My jsme zalezli, vepředu jsme nepodrželi balon a klepali se o výsledek. Zápasu by asi slušela remíza, ale štěstí se přiklonilo k nám,“ uvedl dočasný trenér Michal Bauman. Opět postavil do branky Tomáše Kroužka, který až do minulého zápasu hrál hlavně v útoku. „Zachytal dobře, nebylo co měnit. A podržel nás i teď,“ dodal.

Další regionální zástupci sbírali remízy. Český Těšín vedl v krajském přeboru dvakrát góly kanonýra Kišky, ale obdržel podle slov trenéra Luhového dvě laciné branky po centrech a v Šenově hrál 2:2. Stejný výsledek přivezla Bystřice z Dolní Datyně, vedoucího týmu I.A třídy. Ve stejné soutěži udržel Jablunkov jarní neporazitelnost, když se rozešel se Stonavou smírně 1:1. K vítězství měl blíž, vypracoval si větší příležítosti a čtyři minuty před koncem navíc zastavila střelu Michaela Hupky tyč.

Vendryně uhájila předposlední místo remízou 1:1 v dohrávce se Sedlištěm, které ji v případě výhry mohlo přeskočit. O víkendu pak podlehla favorizovanému Brušperku 1:3. Hosté otočili skóre díky trefám extřineckých hráčů Petra Lisického a Petra Cigánka.

Oldřichovice vyhrály díky čtyřem gólům Pavla Šustera nad Baškou 8:2 a zvýšily v boji o postup do I.B třídy svůj náskok na pět bodů před druhými Mosty. Ty prohrály v Písku 1:2 brankou Daniela Byrtuse z 88. minuty. Poslední Bukovec se výhrou 3:1 v Kozlovicích přiblížil Návsí na rozdíl dvou bodů. Do konce zbývá odehrát pět kol.

KRAJSKÝ PŘEBOR

Šenov – Český Těšín 2:2 (1:1)
Góly: 44. Maleňák, 79. Klimša – 33. a 53. Kiška.
Český Těšín: Gradek – Bolek, Sostřonek, Rac, Byrtus – Michalisko (66. J. Zogata), Mendrok, I. Kantor, S. Zogata – Folwarczny, Kiška. Trenér: Luhový.I.A třída

I.A TŘÍDA

Jablunkov – Stonava 1:1 (0:1)
Góly: 53. T. Nieslanik – 21. Káňa.
Jablunkov: Bruk – Komár, Bulawa, M. Hudzieczek, M. Cienciala – T. Martynek (56. R. Szotkowski), Hupka, Lachowicz, Gurecký (68. M. Sikora) – Raszka (85. Michálek), T. Nieslaník. Trenér: S. Kluz

Dolní Datyně – Bystřice 2:2 (2:2)
Góly: 3. Gistinger, 42. Marek – 19. Martinčík, 37. B. Kreželok.
Bystřice: Galusik – Zoubek, B. Kreželok, Martinčík, Rusz – Pěla, D. Kantor, Buryan. M. Teofil (87. Badura) – L. Teofil, Liberda (68. Kisza). Trenér: Černek

Vendryně – Brušperk 1:3 (1:1)
Góly: 25. Szymczyk – 34. Cigánek, 51. Lisický, 56. Boráň.
Vendryně: Kolarczyk – Fojcik (81. Ťupa), D. Sikora, Benjamin Hulboj, Kuczynski – Wawrzeczka, Divina, Pilch (88. Siuda), M. Hulboj – Szymczyk, Mitrenga (73. Palik). Trenér: D. Martynek

I.B TŘÍDA

Nýdek – Smilovice 1:4 (0:1)
Góly: 77. Mazurek – 39. a 69. Przyczko, 47. Opluštil, 65. Topiarz.
Nýdek: J. Kantor – Pyszko (68. Kluz), Klar, Cienciala, Tlacháč (70. Konderla) – Filipczyk, Gajdzica, Mazurek, Spratek, Bielesz (72. Marosz) – Sikora (46. Suszka)
Smilovice: Bašanda – Kohut, Junga, Kocur, Bodeček, – Radek Barteczek, Dytko (73. Rusek), Opluštil (72. R. Cienciala) – Topiarz, Baron (86. Máj) – Przyczko. Trenér: Smatana

Doubrava – Hnojník 0:1 (0:1)
Gól: 36. Maceček.
Hnojník: T. Kroužek – T. Jantoš (88. Ondriáš), J. Kroužek, Oborný, Jaworek – Brzuchanski, Kozel, Walica (70. Sýkora), Svoboda (30. M. Klus) – Rusz, Maceček. Trenér: Bauman.

Výsledky v okrese:

Oldřichovice – Baška 8:2 (5:2), Písek – Mosty 2:1 (1:1), Nebory – Nošovice 1:1 (1:0), Hrádek – Palkovice 1:5 (0:1), Vojkovice – Návsí 3:0 (1:0), Kozlovice – Bukovec 1:3 (1:1)