Trenér Straka zůstává, prioritou je přivést střelce

Týmová příprava začíná třineckým fotbalistům 21. června a povede ji trenér František Straka. Zkušený kouč prodloužil s klubem smlouvu do června 2022 s následnou opcí na jeden rok.

Marek Čelůstka (vlevo) a František Straka se dohodli na prodloužení spolupráce. Foto: FK Fotbal Třinec

„Přicházel po čtvrtém kole, kdy jsme byli bez bodového zisku poslední, a potvrdil, co se o něm říká. Že je správným motivátorem a do fotbalu zažraný. Je to také osobnost. Všímám si, že jako klub máme s ním na lavičce větší respekt od ostatních týmů a lidí,“ řekl sportovní ředitel FK Fotbal Třinec Marek Čelůstka. „Ještě jsme uplatnili opci u Kuby Habusty, který odehrál velmi dobrou sezonu,“ dodal.

„Přicházel po čtvrtém kole, kdy jsme byli bez bodového zisku poslední, a potvrdil, co se o něm říká. Že je správným motivátorem a do fotbalu zažraný. Je to také osobnost. Všímám si, že jako klub máme s ním na lavičce větší respekt od ostatních týmů a lidí.“Marek Čelůstka

Straka přišel do klubu s cílem zachránit jej a s mužstvem dosáhl v sezoně bilance devíti výher, šesti remíz a sedmi proher.

„Tým se pod jeho vedením semkl a držel při sobě. Prokázal i dobrý fotbalový cit při změně rozestavení a pozic některých hráčů. Zejména mu vyšel tah s Martinem Samiecem, kterého posunul do útoku. Hráči uvěřili jeho stylu, šli za ním. Jsme spokojení s jeho prací a jak tým zvedl. Přitom ho znevýhodňovalo, že tým převzal až v průběhu sezony a nemohl s ním pracovat v létě. Teď má šanci připravit si mužstvo podle svého gusta od začátku,“ doplnil.

Čelůstka si tak mohl odškrtnout důležitý bod ze seznamu a momentálně řeší další oříšek. Skončili útočníci Akulinin, Attah a Tijani. „Teď je pro mě hlavním úkolem, abych přivedl jednoho kvalitního střelce. Ideálně dva, aby se zvedla konkurence,“ podotkl. O novou smlouvu hodlá zabojovat i útočník Denis Nieslanik.

Kontrakt vypršel obránci Jiřímu Janoščínovi, který začal sezonu jako kapitán. „Jeho pokračování je nejisté,“ řekl Čelůstka a dodal, že se už rozloučil se záložníky Filipem Hlúpikem a Richardem Vaňkem.

Hostování skončilo i šestici hráčů. Bolf, Celba, Cienciala a Tijani patří Baníku Ostrava, Pastornický se vrátil do Karviné a Stáňa přišel před sezonou z Opavy. „Jednáme o prodloužení působení Bolfa, Celby a Stáni. Věřím, že některý z nich bude u nás pokračovat,“ dodal.

V aktuálním vydání Třineckého hutníku hodnotí sportovní ředitel Marek Čelůstka uplynulou sezonu a prozradil, že o Martina Samiece je zájem v první lize.

Další zprávy z regionu