Třinecké fotbalisty vynesly zlepšené výkony do středu tabulky

Třinečtí fotbalisté excelovali na hřišti Vlašimi, kde vyhráli 3:0. Hrou i výsledkem navázali na vítězství v Chrudimi (2:1) a poskočili ve druholigové tabulce už na deváté místo. Pod trenérem Tomášem Jakusem uhráli deset bodů v šesti kolech.

René Dedič vstřelil gól ve čtyřech utkáních za sebou. Archivní foto: Roman Baselides

„Byl to náš zápas. Soupeře jsme dobře četli, nepouštěli ho do šancí,“ řekl Jakus pro klubový web k výhře ve Vlašimi. Jeho svěřenci vedli už od třetí minuty gólem Martina Janošíka, který využil podklouznutí stopera domácích v šestnáctce.

„Jsem rád, že se nám podařilo dostat daleko z pásma sestupu. Náš cíl je pořád stejný, chceme skončit v první osmičce.“Třinecký trenér Tomáš Jakus

„Úvod utkání nám vyšel znamenitě. Díky brzkému gólu jsme mohli hrát delší dobu v bloku a čekat na chyby soupeře, které by vedly k rychlým brejkům. V prvním poločase jsme si vytvořili několik příležitostí, ale zůstali jsme pouze u jednoho gólu,“ pokračoval kouč. Taktika ale přinesla své ovoce v 59. a 66. minutě. „Nejprve Weber krásnou střelou k tyči zvýšil na 2:0 a poté Janošík s Dedičem parádně zakončili přečíslení dva na jednoho,“ dodal.

Třinec se dvěma výhrami za sebou posunul do klidného středu tabulky a tři kola před koncem soutěže má náskok devíti bodů na první sestupovou příčku. „Jsem rád, že se nám podařilo dostat daleko z pásma sestupu. Náš cíl je pořád stejný, chceme skončit v první osmičce. Momentálně ztrácíme na Vítkovice bod. Věřím, že je přeskočíme už po zápase se Žižkovem. Bude to těžké utkání, Žižkov bojuje o holé bytí či nebytí, ale věřím, že naší týmovou silou zápas zvládneme,“ dodal kouč.

Na straně Vlašimi vládlo rozčarování. „Bylo to nejhorší utkání v sezóně,“ řekl kouč Erich Brabec. „Zápas jsme prohráli už před jeho začátkem, protože kluci se na utkání nezkoncentrovali a po dvou vítězstvích byli hlavou moc nahoře. Mysleli si, že Třinec sem přijel na výlet a náš výkon se nesl po celých devadesát minut v duchu přátelského zápasu. Třinec vyhrál naprosto zaslouženě,“ uznal.

Třinec v dalším utkání hostí poslední Viktorii Žižkov. Výkop je tuto sobotu v 10.15 na stadionu Rudolfa Labaje.

VLAŠIM – TŘINEC 0:3 (0:1)
Branky: 3. Janošík, 59. Weber, 66. Dedič. Rozhodčí: Petřík. Bez karet. Diváci: 520.
Třinec: Adamuška – Ilko, Šuľa, Bedecs, Janoščín – Omasta (71. Buchvaldek), Weber, Vaněk, Janošík (80. Cienciala) – Dedič, Arroyo (46. Samiec). Trenér: Jakus

Další zprávy z regionu